Держдума РФ угледіла в українському законі про освіту етноцид росіян

Поділитися
Держдума РФ угледіла в українському законі про освіту етноцид росіян Російська Держдума незадоволена українським законом про освіту (значить, хороший закон) © 1tv.ru
Російський МЗС висловлював невдоволення українізацією України. Депутати нижньої палати парламенту вжили слово "етноцид".

Держдума Російської Федерації прийняла заяву у зв'язку прийнятим в Україні новим законом "Про освіту".

"Підписаний президентом України закон "Про освіту" стане актом етноциду російського народу на Україні", - йдеться в заяві.

В документі Держдуми йдеться про те, що з 2020 року система освіти в Україні стане повністю україномовною, що призведе до зникнення російськомовних шкіл і класів, а також шкіл для національних меншин.

Законом "грубо порушуються і дискримінуються права значної частини населення України - мільйонів росіян, болгар, угорців, греків, молдаван, поляків, румунів та інших носіїв регіональних мов і мов меншин України", йдеться в заяві.

Заяву буде направлено в ООН, Міжпарламентський союз, Міжпарламентську асамблею держав - учасниць СНД, Парламентську асамблею Організації договору про колективну безпеку (ПА ОДКБ), Парламентську асамблею Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ПА ОБСЄ), Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ), генсеку Ради Європи, в парламенти європейських держав.

5 вересня Верховна Рада схвалила в другому читанні закон "Про освіту". Згідно ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то нею можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Для дітей, які зараз навчаються мовами нацменшин, передбачений перехідний період до 1 вересня 2020 року. Ці діти будуть отримувати середню освіту з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, які вивчаються українською мовою, а з 2020 року повинні перейти на навчання державною мовою.

12 вересня російське МЗС виступило із заявою, в якій підозрює українську владу в спробі українізації України.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" читайте в матеріалі Дар'ї Гайдай "Мовне яблуко розбрату, або Як будуть вчитися національні меншини" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі