Вашингтон постійно веде консультації з Брюсселем і урядами країн Євросоюзу щодо українського питання і сподівається на узгоджену позицію ЄС з санкцій проти Росії.
Про це офіційний представник Державного департаменту США Марк Тонер заявив на брифінгу в середу, 16 березня, передає "Укрінформ".
"Ми вдячні за солідарність Європи в цьому питанні, і ми віримо, що ця солідарність продовжиться. Ми знаходимося в постійних консультаціях з Європою щодо пошуків найкращих шляхів просування в українському питанні", – підкреслив спікер американського зовнішньополітичного відомства.
Він акцентував увагу на тому, що США впевнені в необхідності імплементації Мінських домовленостей.
"Необхідно побачити, як підтримувані Росією сепаратисти виконають свою частину зобов'язань – забезпечать повний доступ спостерігачів ОБСЄ, повноцінне та стійке припинення вогню, а також відновлення контролю України над кордоном", – зазначив Тонер.
Він також додав, що американська сторона продовжує співробітництво з українським урядом у питаннях врегулювання конфлікту в Донбасі, а також реалізації необхідних країні реформ.
Напередодні помічник державного секретаря США Вікторія Нуланд повідомила, що США не мають наміру знімати санкції з РФ, поки не буде відновлено український суверенітет над Кримом.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.
У березні США продовжили санкції проти РФ ще на рік.