За період дії санкційних обмежень щодо Росії економіка РФ втратила близько 250 млрд доларів, вважає радник Путіна і його представник у Національній банківській раді РФ Сергій Глазьєв.
Як повідомляє Rambler News Service, відповідну оцінку фінансист висловив на форумі "IFN CIS Russia Forum 2016". За його словами, подорожчання валюти в Росії супроводжується скороченням кількості грошей у національній економіці.
З точки зору Глазьєва, дана обставина пов'язана з тим, що після введення економічних санкцій російські позичальники змушені були в терміновому порядку повернути західним кредиторам близько 200 млрд доларів.
"У сукупності наша фінансова система втратила близько 250 млрд за останні два роки", - резюмував радник Президента РФ.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, на Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.
15-го березня Брюссель закликав банки Євросоюзу утриматися від розміщення російських облігацій в контексті впровадження західних санкцій проти РФ за її дії в Україні.