На Заході почали говорити про скасування антиросійських санкцій - Bloomberg

Поділитися
На Заході почали говорити про скасування антиросійських санкцій - Bloomberg На Заході говорять про скасування санкцій проти РФ © focus.ua
Франція і Німеччина займаються "установкою сцени" для припинення ізоляції РФ.

Міжнародне співтовариство може переглянути санкції проти Російської Федерації через кризу в Сирії та Лівії.

Як пише Bloomberg, Франція і Німеччина займаються "установкою сцени" для припинення ізоляції РФ.

"В Україні спостерігаються ознаки процесу "умиротворення". Це виглядає так, ніби всі сторони почали більш помітно просуватися до якогось рішення в поточному геополітичному безладі", - заявив головний стратег ринків у Commerzbank AG Саймон Кіхано-Еванс.

При цьому державний секретар США Джон Керрі заявив у Давосі про те, що офіційний Вашингтон може розглянути питання про зняття санкцій в 2016 році, в силу того, що умови Мінських угод реалізовані. Потім з аналогічними заявами виступив ряд політиків.

Зокрема, очільник Міністерства фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле написав у газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, що Європейський союз повинен зблизитися з РФ, щоб допомогти припинити громадянську війну в Сирії і знизити напруженість на Близькому Сході між сунітами і шиїтами.

Раніше очільник Міністерства економіки Франції Еммануель Макрон заявив, що в його країні хотіли б скасування антиросійських санкцій в літній час.

"Керрі говорить про можливість зняття санкцій, але Росія повинна співпрацювати з питань України і Сирії для того, щоб США скасувала деякі з них", - сказав Марк Кац, професор управління та політології в Університеті Джорджа Мейсона у Вірджинії.

За словами Каца, Керрі також прагнув заспокоїти тих європейських союзників, які незадоволені санкціями.

"Наразі криза в Україні більше не є основним міркуванням для політиків", - пише Bloomberg.

Наголошується, що європейські країни мають давню залежність від поставок російського газу, а в даний момент Європа змушена справлятися з натовпами мігрантів з Сирії. 29 січня стартує переговорний процес по врегулюванню кризи в Сирії. РФ буде брати участь у цих переговорах на правах ключового гравця.

Читайте також: У Франції не виключають скасування санкцій проти Росії у 2016 році


"Сигнали для поліпшення відносин з Росією показує вміння переконати Путіна західних політиків у тому, що він зацікавлений у вирішенні конфліктів, навіть тоді, коли це необов'язково так", - каже керівник програми Росії та Євразії при Chatham House Джеймс Ніксі.

"Пріоритетом Заходу є Сирія, пріоритетом Росії є Україна; їх інтереси істотно відрізняються від наших", - сказав він в інтерв'ю.

Ніксі додав, що основною проблемою Заходу є не РФ, а ісламський фундаменталізм.

Санкції Заходу проти Москви були введені в 2014 році декількома окремими пакетами через анексію Росією українського Криму, а пізніше з причини підтримки проросійських сепаратистів в Донбасі. Зокрема, в кінці липня 2014 року ЄС (а також США) ввели економічні санкції відносно Росії, що стосуються енергетичної, банківської та оборонної галузей.

Наприкінці минулого року США розширили список фізичних і юридичних осіб, відносно яких були раніше введені санкції за їх дії з дестабілізації в Україні. Рада Європейського союзу продовжила економічні санкції проти Росії до 31 липня 2016 року.

Видання "Дзеркало тижня. Україна" присвятило російсько-українському конфлікту і введенню санкцій проти РФ проект "Викрадення Європи". У рамках проведеного дослідження журналісти ZN.UA склали карту лояльності країн ЄC до Росії. Позиції кожної з 28 держав-членів враховувалися крізь призму російської агресії на сході України та окупації Криму.

Всі країни Євросоюзу у питанні ставлення до Росії і політики санкцій проти неї можуть бути умовно класифіковані у чотирьох групах: ті, хто неохоче виконують санкції, країни, які підтримують санкції, але з радістю б їх скасували, ті країни, які підтримують санкції, але не беруть участь в обговоренні російської агресії проти України і ті, хто бере активну участь у політиці тиску на Росію через антиукраїнську війну і вимагають його посилення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі