Американські сенатори хочуть отримати від найбільших міжнародних банків інформацію про рахунки російських олігархів. Представники Демократичної партії Джин Шахін і Шелдон Уайтхаус направили відповідний запит трьом великим американським і п'яти європейським банкам, пише DW.
Сенатори запитують фінансові інститути про те, чи перевіряли вони протягом останніх п'яти років рахунки на приналежність їх фігурантам "кремлівської доповіді". Якщо така перевірка була проведена, банки повинні повідомити про її результати. В іншому випадку сенатори хочуть знати, що було зроблено для ідентифікації можливих зв'язків з бізнесменами з найближчого оточення російського президента Володимира Путіна.
Політики обіцяють ініціювати державне розслідування, якщо банки відмовляться надавати інформацію.
Зазначається, що лист був відправлений в американські Bank of America, JPMorgan Chase і Citibank, а також в німецький Deutsche Bank, британські Barclays і HSBC і швейцарські UBS і Credit Suisse.
JPMorgan Chase підтвердив Reuters, що банк отримав лист і вивчає його, інші банки наразі не прокоментували цю інформацію.
Банки Латвії припинили обслуговувати росіян, що потрапили в санкційний список США. Як результат, з середини лютого вклади в латвійських банках істотно зменшилися.
6 квітня США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопоставлених чиновників, а також 12 державних і приватних компаній.
У Мінфіні США задоволені ефектом, які завдали введені проти російських олігархів санції, зазначивши, що саме на такий і очікуваали в Адміністрацї президента.
30 січня Міністерство фінансів США представило "кремлівську доповідь". У списку 210 осіб – 114 чиновників і парламентаріїв і 96 олігархів, наближених до президента Росії Володимиру Путіну.
Докладніше читайте в матеріалі ZN.UA "Кремлівська доповідь": чого очікувати оточенню Путіна?"