Через пандемію COVID-19 уряди країн повинні грати більш активну керівну роль. Однак важливо, щоб вони підходили до вирішення кризових питань збалансовано, не обмежуючи творчий потенціал бізнесу, зокрема. Про це заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель під час онлайн-трансляції Всесвітнього економічного форуму, яку веде ZN.UA.
За словами Меркель, в певному сенсі деякі й малі, і великі компанії виграли в коронакризі.
«Вони отримали нові можливості. Наприклад, розвивається цифровізація. При цьому інші компанії постраждали. Це культурний сектор, дрібні магазини, супермаркети. Коли пандемія завершиться, ми, природно, пом'якшимо різні обмеження», - сказала Меркель.
Вона впевнена, що є компанії, яким криза, що виникла через пандемію коронавірусу, допомогла, але і є великі компанії, яким довелося дуже нелегко.
«Нинішня модель змінитися. Важливо в центр будь-якої моделі ставити людину. Потрібно використовувати творчий підхід, дуже важлива рівноправність між чоловіками і жінками. І разом з тим необхідно створювати правила, орієнтири. Необхідно переосмислити цю модель на умовах цифрового суверенітету», - пояснила канцлерка.
Але, за її словами, головний підхід при цьому не змінюється.
«Важливий баланс між діями уряду, і при цьому важливо дати людям можливість самореалізуватися. З одного боку, є тенденція концентрації. І ці процеси необхідно брати під контроль за часів глобалізації. Важлива чесна конкуренція. Але й не варто забувати про взаємозалежність, про захист навколишнього середовища. Важливо встановити ціну на викиди вуглецю, але необхідно інтерналізувати ці процеси», - зазначила Меркель.
Вона також нагадала про фінансову кризу, з яким зіткнувся світ в 2007-2008 роках.
«Тоді було занадто багато свобод. Не було достатньо правил, що стосуються ринку капіталів і фінансових ринків. Хоча, після кризи маятник хитнувся в інший бік... Що найголовніше? Це економіка, екологія, ціна за вуглець. Важливо, щоб діяв саме уряд. Важливо бути досить обережними. Маятник не повинен качнути в іншу сторону, тому що, якщо уряд буде робити занадто багато, ми обмежимо творчий потенціал. Необхідна рівновага», - підсумувала Меркель.
Нагадаємо, Всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.
Вчора китайський лідер Сі Цзіньпін виступив на форумі в Давосі, який відбувається в онлайн-форматі. Спеціальне звернення лідера Китаю Сі Цзіньпіна наступає у вирішальний момент, оскільки багато країн намагаються взяти під контроль кризу охорони здоров'я, до того ж, аналітики передбачають можливий перелом відносин між світовими наддержавами після президентських виборів у США. Сі Цзіньпін закликав до єдності та глобальної співпраці.