CNN розповідає, що таке хронічний стрес та як із ним боротися

Поділитися
CNN розповідає, що таке хронічний стрес та як із ним боротися © pixabay/mohamed_hassan
Стрес не завжди шкідливий, але часто він стає занадто токсичним.

Стрес та тривожність фактично є повсякденним явищем для більшості людей, але їх надмірна кількість може бути ознакою глибшої проблеми, пише CNN.

«Стрес можна назвати звичайною реакцією людини на будь-яке фізичне чи емоційне навантаження, яке створює тиск», — сказала психолог Гейл Зальц.

Гострий стрес, який виникає в певний момент протягом короткого періоду часу, може бути корисним для орієнтації в цій конкретній ситуації, вважає професор Синтія Акрілл.

«У цей момент ваше серцебиття і дихання прискорюються. А хронічний стрес виникає після того, як система організму неодноразово піддається подібному тиску», - додала професор.

«Стрес сам по собі не завжди шкідливий, але він стає токсичним, якщо не зникає після того, як стресова ситуація закінчується», - зазначає Акрілл.

Коли стрес може бути ознакою глибшої проблеми

Важко визначити, коли стрес переходить у щось більш серйозне, як-от тривога та депресія.

«Якщо занепокоєння стає занадто нав’язливим навіть за межами стресового фактора, це тривога. Якщо смуток - це настрій, який ви не можете змінити навіть після закінчення гострої стресової ситуації, це депресія. Стрес може погіршити емоційний стан», — каже Акрілл.

Це також може бути ознакою загального тривожного розладу, за словами доктора Алфі Бреланд-Ноубл.

Деякі поширені симптоми включають проблеми зі сном, тривогу і труднощі з концентрацією уваги, додала вона.

«З іншого боку, якщо ваш стрес зникає після того, як критична ситуація закінчиться, і ви можете спокійно «функціонувати» на оптимальному рівні  - це не хронічний стрес», - додає Зальц.

Чи варто звертатися за допомогою

Якщо ви підозрюєте, що у вас може бути хронічний стрес, доктор Алфі Бреланд-Нобл радить звернутися за допомогою до фахівця з психічного здоров’я.

Перед тим, як звернутися до фахівця, вона рекомендувала поговорити з близьким другом або членом родини, щоб дізнатися, чи помітили вони зміну вашого емоційного стану.

Методи швидкого зняття стресу

Люди, які відчувають стрес, можуть отримати користь від медитації, сказала Бреланд-Нобл. Одна вправа, яку вона рекомендує, передбачає використання п’яти органів чуття, щоб визначити речі, які ви можете побачити, почути, скуштувати, понюхати, доторкнутися, а потім подумати про те, за що ви вдячні.

«Зосередженість, необхідна для того, щоб перерахувати кожну з цих речей, може дозволити нам відволікти увагу від того, що викликає напругу та тиск в конкретний момент», — сказала психолог.

Деякі люди можуть подолати стрес за допомогою фізичних тренувань, каже Зальц.

За її словами, іноді достатньо тридцяти хвилин фізичної активності, щоб підвищити частоту серцевих скорочень та знизити рівень стресу.

Однією з найстаріших і найпростіших технік є «дихальні вправи».

Коли ви сповільнюєте дихання, зосереджуєтесь і робите глибокий вдих, це посилає сигнали мозку, що з вами все гаразд, сказала Акрілл.

За її словами, існують сотні інших методів зняття стресу, але більшість з них об’єднує те, що вони змушують вас не думати про тривожне минуле чи майбутнє: замість цього ви зосереджуєтеся на конкретному моменті.

Відчуваєте невдоволення? Стурбованість? Пригнічення? Пандемія коронавірусу засліпила життя низкою суперечливих емоцій, зокрема, люди почали частіше відчувати невпевненість у майбутньому. The New York Times розповідає, як позбутися тривожності та пригнічення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі