Стрес цього року відчували понад 40% українців – опитування

Поділитися
Соціологи розповіли, чи задоволені українці своїм життям, та чи встигли втілити цього року всі свої плани.

Третина українців у 2021 році змогли реалізувати всі свої плани або більшість із них, йдеться в результатах опитування Соціологічної групи «Рейтинг». Ще половина респондентів відповіла, що частково змогла реалізувати свої плани. За словами 13% українців, їм нічого не вдалось реалізувати цього року.

Якщо говорити про успішність 2021 року, то для кожного третього він був успішним. Для половини громадян рік був посереднім, а для кожного десятого – зовсім неуспішний.

При цьому 40% опитаних зазначили, що задоволені своїм життям. Ще 30% кажуть, що скоріше задоволені. Не дуже задоволені своїм життям 20% українців, незадоволені зовсім – 11%.

Частіше говорили про задоволеність життям молодші респонденти та чоловіки. Також чим вище опитані оцінюють свій дохід, тим успішнішим на їх погляд був цей рік. 

Водночас понад 40% українців цього року часто відчували стрес. Ще 29% зазначили, що іноді були в стресі, 22% – рідко або дуже рідко й всього 7% – ніколи. Частіше про відчуття стресу говорили люди з нижчими доходами та жінки. 

Щоправда, у 2021 році українці відчували любов до інших частіше, ніж до самих себе. Також відносно часто українці відчували радість, сум та гнів. Ще рідше – здивування, а найрідше – страх. 

Опитування показало, що чим частіше респонденти відчували радість та любов, тим більш успішними вони вважають свій рік, задоволені своїм життям та переживали менше стресу.

«Емоції радості та любові до себе найбільше корелюються із задоволення від життя загалом. Тоді як страх, сум і гнів корелюються зі стресами та низькими оцінками успішності року», – йдеться в результатах опитування.

Опитування провели 4-7 грудня серед населення України віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього опитали 1600 респондентів методом інтернет-опитування Computer-Assisted Self Interviewing (CASI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%.

Як писало The New York Times, життя в умовах пандемії коронавірусу не повинно бути лише виживанням. Однак ми можемо стати сильнішими і підготуватися до наступного випробування. У виданні розповіли, як це зробити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі