На думку 14% українців, президент Володимир Зеленський робить все можливе, аби забезпечити мир в Україні та повернути окуповану частину Криму та Донбасу, йдеться в результатах опитування «Центру Разумкова». Ще 41% вважає, що голова держави щось робить, але цього не достатньо. Думки про те, що він майже нічого не робить притримуються 40% українців.
Водночас 13% громадян вважають, що Зеленський спроможний зробити все в рамках своїх повноважень, аби забезпечити мир в Україні. На думку ще 29% опитаних, він «спроможний щось зробити, але не все, що для цього потрібно». Половина українців (50%) переконані, що президент зовсім не спроможний досягнути миру в Україні.
Що стосується передвиборчих обіцянок Зеленського, то лише 4% вважають, що він виконав більшість. На думку 15% українців, Зеленський виконав менше половини обіцянок, з якими йшов на вибори. Ще 38% переконані, що президент виконав невелику частину обіцянок, а 36% вважають, що не виконав жодної.
Якщо говорити про переконання українців щодо того, чи виконає Зеленський свої обіцянки до кінця каденції, то ситуація наступна:
- виконає всі або майже всі обіцянки – 3%;
- виконає більшість передвиборчих обіцянок – 15%;
- виконає менше половини – 18%;
- виконає невелику частину обіцянок – 24,5%;
- не виконає жодної обіцянки – 29%.
Думки про те, що Володимир Зеленський має балотуватися на другий президентський термін, притримуються 18% опитаних. Протилежної думки притримуються 67,5% українців.
Оцінюючи партію «Слуга народу», яка позиціонує себе як «партія нових людей» в політиці, 42,5% громадян переконані, що вона гірша за «старі» партії. На думку 33% СН істотно нічим не відрізняється від старих партій. І лише 14% кажуть, що це дійсно «партія нових людей», яка здійснює позитивні зміни в суспільстві.
Опитування провели з 24 листопада по 1 грудня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Всього опитали 2005 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованих Криму та Донбасу. Вибірка репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
У жовтні Зеленський заявив, що ще не вирішив, чи балотуватиметься на другий термін. Зокрема, він зазначив: «Я нічого не вирішував про другий термін. Я говорив, що вважаю, що ми виконали 30-35% своєї програми, а пів терміну минуло».
Однак, як писала редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова, метаморфоза, яка в кабінетах Банкової сталася із законопроєктом №4298 про місцеві державні адміністрації, вивернула назовні нутро влади: Зеленський йде на другий термін і готовий перемагати будь-яким способом. Цинічне користування реформою, яку робили його ж депутати, — один з них.
Детальніше читайте у статті Інни Ведернікової «Зеленський іде на другий строк і будує мережу».