Росія очікує, що до нової угоди приєднаються країни, які разом видобувають 70 млн барелів нафти на добу. Мова йде про країни ОПЕК, Росію, а також США, Бразилію, Норвегію, Канаду, Мексику та інші. У цьому випадку Росія може знизити видобуток приблизно на 1 млн 600 тис. барелів, або на 14% від рівня першого кварталу (11 млн 300 тисяч барелів на добу), повідомляє Reuters.
Учасники ОПЕК + та інші нафтовидобувні країни сьогодні проведуть телеконференцію, в ході якої почнуть переговори про нове спільне скорочення видобутку нафти. На тлі новин про готовність нафтовидобувних країн знизити видобуток ціни на нафту ростуть.
Червневі ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали на 1,5% до рівня закриття і торгуються по $33,35 за барель. Травневі ф'ючерси на WTI зросли на 3,5% - до $26 за барель.
Раніше, EIA прогнозує, що країни-учасниці ОПЕК+ не домовляться про зниження видобутку нафти. Згідно з прогнозом, Саудівська Аравія збільшить продаж нафти в II кварталі 2020 року і витіснить конкурентів.
Зниження цін на нафту і падіння попиту в результаті економічних проблем, викликаних пандемією коронавіруса, викликає стурбованість великих країн-постачальників, які намагаються домовитися про обмеження видобутку. Однак, США скорочувати видобуток відмовилися Росія і Саудівська Аравія поки не можуть домовитися. З-за цих розбіжностей зустріч ОПЕК+ перенесено на 9 квітня.