За ініціативою Саудівської Аравії відбудеться позачергова відеоконференція міністрів енергетики країн "великої двадцятки", для забезпечення стабільності на енергетичному ринку, повідомляє Reuters.
Відеодзвінок запланований на 12:00 за Гринвічем в п'ятницю, а в четвер відбудеться он-лайн зустріч ОПЕК, Росії та інших виробників нафти для обговорення скорочення видобутку.
Ціни різко впали через вплив коронавірусу на економіку і скорочення промислового виробництва.
Президент США Дональд Трамп минулого тижня закликав Ер-Ріяд і Москву скоротити виробництво, щоб підтримати ціни, оскільки пандемія скорочує попит на ринках і призводить до нарощування запасів нафти .
"Ми з нетерпінням очікуємо продуктивної дискусії, оскільки ми активізуємо наші зусилля в ці важкі часи", - йдеться у внутрішньому документі зустрічі міністрів енергетики країн G20.
Виробники, швидше за все, погодяться скоротити видобуток в четвер, але тільки якщо Сполучені Штати приєднаються до зусиль, повідомили Reuters три джерела з "ОПЕК +".
У свою чергу, Сполучені Штати не брали участь у скоординованих скорочення з боку членів Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та інших країн, включаючи Росію, які почалися в січні 2017 року і закінчилися в минулому місяці.
Вашингтон також не приймає участі в угодах, які, за словами Трампа, можуть призвести до скорочення світових поставок на 10-15%. Компанії США не можуть координувати виробництво через антимонопольне законодавство.
У понеділок Трамп заявив, що ОПЕК не тиснула на нього з проханням до виробників нафти США скоротити видобуток, додавши, що видобуток нафти в США і так вже впав.
Варто відзначити, що ціни на нафту нестабільні через невизначеність з угодою між РФ і Саудівською Аравією. Є ймовірність, що сауди не підуть на поступки РФ.
Раніше Дональд Трамп заявив про те, що він допоміг домовитися Росії і Саудівській Аравії про зниження обсягів видобутку нафти, що має вплинути на рекордне здешевлення в умовах пандемії коронавірусу, хоча конкретний обсяг скорочення поки не названий.
Триваюче падіння цін на нафту призвело до зростання її світових накопичень і браку місць зберігання. Навіть відкриття для оренди приватними особами стратегічних сховищ уряду США спочатку не змінило ситуацію на ринку. Тільки на тлі домовленості США, Росії і Саудівської Аравії ціни почали зростати.