Чому багато людей бояться проходити вакцинацію проти COVID-19 — The Guardian

Поділитися
Чому багато людей бояться проходити вакцинацію проти COVID-19 — The Guardian
Вакцина проти коронавірусу може бути доступна вже найближчим часом.

Пандемія коронавірусу забрала вже більше мільйона життів. Попри те, що вакцина проти COVID-19 може бути доступна вже найближчим часом, багато людей не готові проходити вакцинацію. Для прикладу, в США близько половини населення готові проходити вакцинацію, в Британії ця кількість становить 70% населення. Такі сумніви відносно вакцини відкрили дискусію щодо того, чи повинна бути вакцинація проти COVID-19 обов’язковою, пише британська газета The Guardian.

Ця дискусія відбувається між тими, хто абсолютно за і абсолютно проти вакцинації, між тими, хто наполягає на важливості індивідуальної свободи і хто зазначає, що відмова від вакцинації ставить під загрозу не лише власне життя, але й існування суспільства в цілому.

Існує думка, що обов’язкові програми вакцинації є загрозою індивідуальній свободі, однак такі програми є досить поширеними. Для прикладу, кожен штат США вимагає щеплень перед тим, як дитина зможе відвідувати школу, хоча більшість штатів допускають «релігійні та ідеологічні винятки». Франція та Італія мають обов’язкові програми вакцинації. В Австралії частина соціальних виплат залежить від вакцинації.

Докази ефективності таких програм неоднозначні, деякі дослідження показують, що вони працюють, інші ж дослідження не знаходять зв'язку між обов'язковою вакцинацією та показниками імунізації населення.

Існує багато причин нерішучості щодо проходження вакцинації. Найбільш активно програми обов’язкової вакцинації запроваджуються в менш розвинених країнах, де існує велика загроза спалахів інфекційних хвороб. Серед населення держав з високим рівнем доходу такі програми часто є «менш популярними». Сам успіх програм вакцинації закрив соціальну пам'ять про такі захворювання.

Однак сумніви населення стосовно вакцин викликають не лише «історична амнезія» чи фактичне незнання. Ключовим є також питання довіри. Людство живе в епоху зростання недовіри до знань, державних установ, “еліти” та інших людей. Неминуче це формує ставлення і до вакцинації.

Дослідження показали, що низький рівень довіри до національних установ збільшує вагання стосовно програм вакцинації.

А ще є роль фармацевтичних компаній. Ті, хто не довіряють вакцинації, часто розглядають велику фармацевтику як "корумповану галузь, яка працює лише заради того, щоб заробляти гроші для своїх акціонерів, а лобісти фармацевтичних компаній підкупили політичних лідерів".

У той день, коли фармацевтична компанія Pfizer зробила своє велике оголошення про те, що вакцина проти COVID-19 ефективна на 90%, генеральний директор компанії продав 62% своїх акцій, як тільки їхня ціна зросла, хоча Pfizer стверджує, що продаж акцій планувався вже давно.

Коронавірус спричинив хаос, забравши життя людей та засоби до існування.

Питання довіри важливе не лише в рамках цієї коронавірусної кризи, а й в межах потенційної наступної пандемії. Вплив COVID-19 руйнівний. Але пандемія коронавірусу не повинна стати довгостроковим наслідком виснаження довіри громадськості.

Цілком вірогідно, якщо більшість населення не буде готова пройти вакцинацію, тоді уряди країн можуть зробити щеплення проти коронавірусу обов’язковими. Але це крок, до якого варто підходити з обережністю.

Дискусія щодо вакцинації насправді стосується соціальної солідарності та способу її побудови. Для того, щоб суспільство відновило свою довіру, урядам країн необхідно почати роботу над багатьма аспектами, починаючи від виклику дезінформації, закінчуючи зменшенням соціальної нерівності, переосмисленням ідеології фармацевтичного ринку та тим, як зробити державні установи більш чутливими до реальних потреб людей, резюмує газета.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі