Члена президії білоруського Координаційної ради щодо трансферу влади Максима Знака викликають на допит до Слідчого комітету, який вже порушив кримінальну справу про «спробу захоплення влади» цією Радою.
У СК уточнили, що на Знака чекають там у п'ятницю, 21 серпня «для дачі пояснень за порушеною кримінальною справою».
«Мені подзвонили і запросили на бесіду. Ніякої повістки немає. Процесуальний статус - свідок. Бесіда у кримінальній справі за фактом створення Ради», - розповів Знак у коментарі «Інтерфаксу».
За його словами, він відвідає СК у супроводі свого адвоката.
«Сподіваюся, не заарештують. Свідків не заарештовують. Однак я сам юрист і знаю, що без адвоката ходити туди не можна», - пояснив він.
Про створення Координаційної ради було оголошено 18 серпня, наступного день її члени сформували президію. До неї увійшли сім людей: лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, голова виборчого штабу ексбанкіра Віктора Бабарика Марія Колесникова, юрист Максим Знак, міжнародний медіатор Лілія Власова, представник страйкому Мінського тракторного заводу Сергій Дилевський, довірена особа Тихановської Ольга Ковалькова, а також дипломат Павло Латушко.
Лукашенко розцінив створення Координаційної ради як «спробу захоплення влади» і пообіцяв «розібратися» з її членами.
Слідчий комітет Республіки Білорусь «почув» Лукашенко і відкрив кримінальну справу.
У Білорусі вже 12-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.
Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.
Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.
Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.