Читачі The Guardian поділились порадами, як покращити режим сну

Поділитися
Читачі The Guardian поділились порадами, як покращити режим сну © depositphotos/damedeeso
Від важкої ковдри до "білого шуму": що допоможе нормалізувати сон.

Проблема безсоння є досить поширеною, тому кожен має власну «стратегію» її вирішення. Читачі The Guardian поділилися своїми методами.

«У мене завжди лежить збірник головоломок біля ліжка», - каже Бет Лунн з шотландського міста Порт Глазго.

«Я не п’ю каву після 14 години. Якщо відчуваю тривогу через свою роботу, просто намагаюся глибоко дихати. Перед тим, як лягти спати, я натираю лавандову олію на зап’ястя і скроні, і завжди наводжу будильник, що дозволяє мені прокидатися щодня в один і той же час. Це мені дуже допомогло, оскільки я прокидаюся «більш м’яко» щоранку, це також означає, що у мене немає спокуси знову випадково задрімати. Я також тримаю книжку з головоломками біля свого ліжка. І якщо не можу заснути, то замість того, щоб просто крутитися на ліжку, я встаю і розгадую головоломки, аж поки не захочу спати знову», - додає Бет Лунн.

«Мене рятує важка ковдра», - каже Джон, який працює у сфері IT.

«Останні три місяці я спав під важкою ковдрою і це дало дивовижні результати. Я все ще прокидаюся о 4 ранку, але замість боротьби з тривожними думками, я легко повертаюся до сну. Я насолоджуюся відчуттям захисту, яке мені дає важка ковдра. Цікаво, але саме це допомогло мені вирішити проблеми зі сном», - зазначає Джон.

«Я вмикаю відео з медитацією і засинаю ще до того, як воно закінчується», - пише читач із Брюсселя.

«Останні кілька років йога-нідра була моїм рятівником. Ви просто вмикаєте відео або подкаст із медитацією, коли лежите в ліжку. Ідея полягає в тому, що ви засинаєте ще до того, як відео закінчиться. Це не завжди працює, але часто виявляється напрочуд ефективним. Я думаю, що важливо мати кілька лайфхаків, щоб ви не панікували, якщо якась одна техніка не працює. Відчуття розчарування і роздратування через неможливість заснути неминуче ускладнює все, створюючи своєрідне замкнуте коло», - додає читач.

«Мене рятує білий шум», - пише Ребекка із Лондона.

«Поряд з нашим будинком є лисяче лігво, тому неприємний шум часто не давав нам спати, особливо коли літом були відчинені вікна. Ми придбали вентилятор, який вмикали в спеку, але пізніше з подивом виявили, що шум вентилятора також рятував нас від неприємного галасу за вікном. Восени та взимку ми почали сумувати за сном під шум вентилятора і зрозуміли, що білий шум від роботи вентилятора (постійний шум, спектральні складові якого рівномірно розподілені по всьому діапазону частот), мав важливий ефект. Однак не можу рекомендувати це для людей, які занадто чутливі до будь-якого шуму», - зазначає Ребекка.

«Я уявляю собі знайоме місце, а потім роблю його все більш сюрреалістичним у своїх роздумах», - пише Клер із Манчестера.

«Я виявила, що спосіб позбутися тривожних «денних» думок  - це спроба імітувати в уяві образи та емоції, схожі на сновидіння. Тож коли я лягаю спати і не можу заснути, то просто уявляю знайоме місце чи об’єкт (кожного разу інший), але поступово роблю його все більш сюрреалістичним у своїй уяві. Наприклад: пляжний рушник, на якому я лежу, нагрівається і перетворюється у форму зірки, піщані дюни пливуть назустріч і піднімають мене, потім я пливу по морю піску, який повільно переходить у розплавлену ​​лаву. Чим більше абсурду, тим краще. Це не панацея, але такий метод дійсно допомагає заснути. Коли я фізично втомлена, а мій розум все ще не може відірватися від своїх денних проблем, такі образи мене рятують», - зазначає читачка.

«Маска для сну змінила моє життя», - пише Анна Міллс із Брайтона.

«Для тих, хто постійно прокидається вночі, я раджу надягати маску для сну. Ваше тіло почне розуміти, що маска для сну безпосередньо означає час сну. Це змінило моє життя, оскільки я стала рідше прокидатися вночі і можу легко засинати», -  додає Анна Міллс.

«Я вмикаю світло і починаю вчити іноземну мову», - пише читач із Австралії.

«Я зазвичай прокидаюся після трьох -чотирьох годин сну, мій розум будить мене, і я не можу заснути. Моє рішення - увімкнути світло і провести якусь розумову операцію, що змушує мене напружити увагу. Приблизно через годину я знову відчуваю сонливість. За останні два роки я зробив багато успіхів у вивченні німецької мови. Іноді я прокидаюся майже о п’ятій ранку, що занадто пізно для навчання. Тож я встаю і снідаю, потім повертаюся в ліжко і зазвичай можу поспати ще близько години», - додає читач.

«Я вмикаю подкасти», - пише Грем Ванберген.

«Низка подкастів допомагає мені спати сім годин на ніч. Я вмикаю подкасти, а мобільний додаток автоматично переходить на новий подкаст, як тільки один закінчується. Фонова балаканина не дає мені думати про інші речі. Щоб звикнути, може знадобитися кілька ночей, але це працює для мене вже майже десять років. Перш ніж спробувати цю стратегію, я спав максимум чотири-п’ять годин на ніч. Зараз я сплю близько семи годин - і це помітно змінило моє самопочуття, настрій та концентрацію уваги», - каже читач.

«Я рекомендую ранкові тренування», - пише Сара із Норвегії.

«Якщо я прокидаюся вночі, то напружую всі м’язи одночасно. Протримайтеся так 15 секунд, а потім розслабтеся. Я роблю так тричі, і це дійсно допомагає мені заспокоїтися. Я також рекомендую п’ятихвилинні ранкові тренування, щоб скинути рівень кортизолу. Якщо серед ночі у мене виникають нав’язливі думки, я слухаю аудіокнигу, історичні романи працюють найкраще - вони цікаві, але деколи нудні», - радить читачка з Норвегії.

«Прямо перед сном я просто мию ноги», - пише читач із Північної Кароліни.

«Я веду щоденник з 1974 року і пишу про свій день щовечора, перш ніж вимикаю світло, що завжди допомагає очистити мій розум. Крім того, коли я готовий заснути, я просто мию ноги. Це допомагає відчути прохолоду та свіжість перед сном», - зазначає читач.

Світ все ще не може оговтатися від пандемії коронавірусу, навіть попри те, що життя повільно починає повертатися до звичного стану. Одним із багатьох негативних наслідків пандемії стало те, що багато людей буквально «втратили сон», Однак «пандемічне безсоння» можна подолати.  Експерти кажуть, що для цього потрібно просто потренуватися і виробити нові правильні звички.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі