Чи зупиниться Путін у разі перемоги в Україні? — Bloomberg

Поділитися
Чи зупиниться Путін у разі перемоги в Україні? — Bloomberg  © Getty Images
Ціна надії на краще може бути величезною для Заходу.

Звертаючись до свого народу в четвер 29 лютого, президент Владімір Путін висміяв саму ідею про те, що він може напасти на Європу. Однак питання про те, що Кремль робитиме далі, якщо переможе в Україні, є надто важливим, щоб його ігнорувати.

Якщо Путін дійсно веде обмежену оборонну війну, то можна піти далі й запитати, навіщо взагалі потрібна Організація Північноатлантичного договору і її ключове положення про колективну оборону, передбачене статтею 5. Те ж саме можна сказати й про раптове і дороге переозброєння Європи. Але помилитися в цих розрахунках було б катастрофічно, і як вважають східні європейці, які — на відміну від республіканців у Палаті представників Конгресу США — століттями жили й воювали з Росією, це неправильно, повідомляє Bloomberg.

Є всі підстави очікувати, що мстивий Путін спробує відновити більшу частину контролю, який раніше мала Росія, від Балкан до країн Балтії. Його заперечення агресивних намірів не надто допомагають вирішити, хто правий. З одного боку, Путін на посаді президента неодноразово демонстрував навички дезінформації. Назвемо лише один приклад: він висміював ідею вторгнення в Україну аж до того, як віддав наказ перекинути через кордон близько 200 тисяч військових.

Отже, які фактичні докази намірів Путіна ми маємо? Один фрагмент походить з решти промови Путіна, яка, як і багато інших його промов, була наповнена обіцянками продовжувати розширювати армію, захищати російських "співвітчизників", продовжувати так звану спеціальну військову операцію в Україні, створювати новий порядок безпеки й підвищувати народжуваність, щоб збільшити населення країни. Він чітко дав зрозуміти, що вважає себе в стані війни із Заходом, який він звинуватив у бажанні перетворити Росію на "вимираючий простір". 

Другим доказом є постійні зусилля Кремля з дестабілізації Молдови, переважно румуномовної колишньої радянської республіки, яка зараз претендує на вступ до Європейського Союзу. Можливість змінити президента Маю Санду, колишнього економіста Світового банку, з'являється в грудні, коли їй загрожує переобрання. 

Молдова потрапляє в саму суть двозначності Путіна щодо того, що таке Росія і де починається Європа. Росія наполегливо працювала над цим протягом тривалого часу. Вона намагалася відключити країну від тепла та електроенергії, поки Молдова не перейшла на закупівлю газу та електроенергії з Європи. Вона спробувала підняти заколот, організований і профінансований олігархом-втікачем, який є другом Кремля. І, за словами молдовського уряду, вона спробувала здійснити державний переворот. Всі ці спроби були здійснені після початку війни в Україні.

"Путін прагне здобути перемогу в Україні, щоб продемонструвати геополітичну перевагу над Заходом і перекроїти європейський ландшафт безпеки, включаючи відступ НАТО до розмірів 1990-х років, до його розширення на схід", — йдеться у щорічній доповіді естонських спецслужб за 2024 рік. 

Естонці можуть помилятися, але є сумніви. Це те, що Путін письмово вимагав перед вторгненням в Україну два роки тому. Це також те, що радянські лідери й російські царі робили або прагнули зробити протягом століть.

Про те які країни НАТО Путін атакуватиме після України — читайте у статті Володимира Кравченка.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі