Брюссель колонізує Грецію – Newsweek

Поділитися
Брюссель колонізує Грецію – Newsweek Експерти вважають, що Греція втрачає суверенітет через угоду з кредиорами. Ілюстрація © quazoo.com
Але обом: і кредитору, і боржнику, - доведеться дорого заплатити.

За умовами останньої домовленості Греції з кредиторами Афінами буде керувати Брюссель. Грецький уряд втілить дуже жорсткі умови економії. Він також продасть держмайно, щоб отримати 50 мільярдів євро, які потім підуть в фонд, підконтрольний Єврокомісії і Європейському Центральному банку.

Грекам доведеться продати свої аеропорти і державні компанії в приватні руки. А чиновники ЄС будуть постійно перебувати в Афінах, щоб контролювати дотримання угоди з боку грецького уряду. Про це сьогодні пише Newsweek, додаючи, що навіть німецька преса назвала жорсткі вимоги Берліна щодо грецької кризи "каталогом кошмарів".

"Європейські чиновники, обговорюючи прем'єр-міністра Греції Алексіса Ціпраса", кажуть, що він "розіп'ятий" і "закатований", - йдеться в статті.

Експерт Eurasia Group Муджтаба Рахман переконаний, що Греція безпрецедентно втратила свій суверенітет.

"Країна тепер стане суб'єктом нав'язаного спостереження. Програма підштовхує до неминучої зміни уряду і кредитори шукають технократів для нової адміністрації. Поступки з боку кредиторів асиметричні до тих, на які пішла Греція. Існує високий рівень контролю і недовіри між сторонами. Такого ніколи раніше не було", - пояснив експерт.

Але перемога Німеччини над Грецією дуже дорого обійдеться двигуну європейської економіки – Євросоюзу. Від Балтії до Балкан уряди і виборці побачили жорстку німецьку силу, яка поставила на коліна Грецію і підриває саму ідею об'єднаної європейської родини.

Нобелівський лауреат з економіки Пол Кругман вважає, що угода з Грецією – це "гротескна зрада всіх принципів, на яких був заснований європейський проект". Експерт Eurasia Group Муджтаба Рахман вважає, що криза в Греції продемонструвала, наскільки національний суверенітет обмежений в рамках єврозони.

"Чим більше країни інтегруються в економічному полі, тим більше ефект доміно загрожує їхній внутрішній політиці. І це стосується обох: боржників і кредиторів. Німецький профіцит має вплив на Грецію, а грецький дефіцит бюджету впливає на Німеччину. Обом сторонам варто поступитися і шукати спільного рішення, але в єврозоні поступки головним чином падають на плечі боржника", - сказав Муджтаба.

Вчора парламент Греції схвалив угоду з Єврогрупою. За угоду проголосували понад 168 грецьких депутатів, проти - 49, ще 5 депутатів утрималися. Близько половини тих, хто проголосував проти є членами правлячої партії СІРІЗА.

13 липня лідери ЄС підтвердили досягнення угоди з Грецією. Президент Європарламенту Мартін Шульц також зазначив, що тимчасовий вихід Греції з єврозони більше не є предметом обговорення, так як сторони просунулися в переговорах.

Греція не виплатила МВФ частину боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.

Мінфін Німеччині до останнього відмовлявся приймати навіть нові пропозиції Греції, в яких Ціпрас йшов на великі поступки, і розглядав варіант виходу Греції з єврозони на п'ять років.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі