Британія обмірковує обмеження на інвестиції у технології в Китаї слідом за США — FT

Поділитися
Британський уряд консультується з бізнесом.

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак обмірковує, чи слідувати за президентом США Джо Байденом в обмеженні вихідних інвестицій у китайський технологічний сектор, включаючи штучний інтелект, чіпи і квантові обчислення. Про це повідомляє FT.

Байден оголосив про нові обмеження у середу, 9 серпня, але Сунак був більш обережним. Його уряд консультується з бізнесом і фінансовим сектором, перш ніж вирішити, чи слідувати прикладу США. 

Сунак пообіцяв Байдену під час візиту до Білого дому в червні, що Британія "ефективно реагуватиме" на ризик того, що британський капітал і досвід можуть допомогти країнам-суперникам створити військову або розвідувальну загрозу.

Того ж місяця обидва лідери погодили Атлантичну декларацію, яка ставить економічну безпеку в центр нового партнерства між країнами. 

У середу Білий дім оголосив указ, який накладає цільові обмеження на американські інвестиції в китайський технологічний сектор, прокладаючи шлях до набуття їх чинності наступного року.

Вашингтон чекає, чи підтримають його новий підхід Велика Британія та інші союзники. 

"Цей указ про зовнішні інвестиції вносить важливу ясність у підхід США. Велика Британія уважно розгляне ці нові заходи, оскільки ми продовжуємо оцінювати потенційні ризики для національної безпеки, пов'язані з деякими інвестиціями", - заявив британський уряд.

Загальний підхід Сунака до Китаю ґрунтується на твердому бажанні вести бізнес із Пекіном усюди, де це можливо, за винятком випадків, коли на кону стоять питання національної безпеки.

У квітні міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі закликав до "міцних і конструктивних" нових двосторонніх відносин із Пекіном.

У травні Сунак відправив до Гонконгу міністра інвестицій Великої Британії Домініка Джонсона - першого високопоставленого британського чиновника, який відвідав колишню британську колонію за останні п'ять років, і першого відтоді, як Китай запровадив закон про національну безпеку.

В Атлантичній декларації йдеться про те, що Лондон "швидко" співпрацюватиме з бізнесом і сектором фінансових послуг, щоб "розробити доказову базу для оцінки та інформування про те, як Велика Британія може найкращим чином скоригувати свої дії, щоб ефективно реагувати на ці ризики і досягти спільної мети".

Але в декларації чітко зазначено, що США і Велика Британія можуть рухатися з різною швидкістю, посилаючись на "власні часові рамки". Наступного року у Великій Британії відбудуться загальні вибори, тож у Сунака залишилося обмаль часу, щоб діяти.

Уряд Великої Британії заявив, що також оновить свій режим експортного контролю для боротьби з передачею чутливих технологій, але з важливим застереженням, що країна “залишається відкритою і спрямованою назовні економікою".

Китай є четвертим за величиною торговельним партнером Великої Британії, але менш значущим напрямком для британських іноземних інвестицій, згідно з даними, опублікованими в липні Управлінням національної статистики Великої Британії.

Згідно з останніми даними, обсяг прямих іноземних інвестицій з Великої Британії в Китай у 2021 році склав 10,7 млрд фунтів стерлінгів, або 0,6 відсотка від загального світового обсягу. На фінансові послуги припадає майже чверть загального обсягу - більше, ніж на будь-який інший сектор.

Згідно з даними Управління національної статистики, інвестиції з Китаю принесли 1,2 млрд фунтів стерлінгів у 2021 році.

Гонконг, який дедалі тісніше зближується з Пекіном, був однією з найбільш інвестиційно привабливих юрисдикцій, де було зафіксовано 77,6 млрд фунтів стерлінгів британських інвестицій.

На противагу цьому, континентальний Китай не увійшов до топ-20 юрисдикцій за загальним обсягом британських інвестицій, поступившись таким країнам, як Індія, Австралія та Швейцарія, а також багатьом країнам ЄС.

Згідно зі звітом, опублікованим у травні Торговою палатою Британії в Пекіні, більше половини опитаних британських компаній займають "вичікувальну позицію" щодо нових інвестицій у Китай.

Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден встановив нові правила, що обмежують американські інвестиції в сектори високотехнологічних китайських технологій. Контроль за інвестиціями є частиною ширших зусиль Білого дому, спрямованих на обмеження можливостей Китаю розвивати технології наступного покоління. Ці зусилля ускладнили і без того непрості відносини адміністрації США з Китаєм, який розглядає обмеження як спробу стримати та ізолювати країну.

Related video

Посол Китаю у Вашингтоні раніше заявляв, що Пекін відповість, якщо США запровадять нові обмеження на потоки технологій або капіталу, але не деталізував, до яких саме дій може вдатися країна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі