США не повністю усвідомлюють масштаби шпигунства Пекіна — голова комітету Палати представників із питань Китаю

Поділитися
США не повністю усвідомлюють масштаби шпигунства Пекіна — голова комітету Палати представників із питань Китаю © InkDropCreative / depositphotos
Конгресмен заявив про “невпинну” шпигунську кампанію Китаю. 

Голова комітету Палати представників США з питань Китаю республіканець Майк Галлахер, один із найзапекліших критиків Комуністичної партії Пекіна на Капітолійському пагорбі, попередив, що Штати не повністю усвідомлюють масштаби шпигунства Китаю в межах американських кордонів. Про це повідомляє Politico.

"КПК продовжує свою невпинну шпигунську кампанію проти Америки. Ми повільно прокидаємося від цього. Але тільки починаємо ковзати по поверхні з точки зору цієї діяльності на американській землі", - заявив Галлахер.

Коментарі Галлахера з'явилися на тлі зростання занепокоєння спостерігачів за національною безпекою щодо китайських шпигунських зусиль в останні місяці. У четвер, 3 серпня, Міністерство юстиції США оголосило, що заарештувало двох моряків ВМС США за шпигунство на користь Китаю.

Галлахер застеріг від потужного впливу китайського Міністерства державної безпеки і Об'єднаного фронту, які відіграють важливу роль у зборі розвідувальної інформації в Китаї і за кордоном. Ці два підрозділи також перебувають за непрозорою завісою китайського уряду, через що західні спостерігачі часто погано розуміють масштаби їхньої ролі і влади.

Китай має сотні таємних “поліцейських відділень” по всьому світу, які дозволяють Пекіну стежити за критиками режиму. У квітні федеральні прокурори висунули звинувачення двом чоловікам в управлінні одним із таких відділень у центрі Мангеттена.

Нещодавно Міністерство державної безпеки Китаю оголосило, що буде продовжувати залучати громадян до контррозвідувальної діяльності у відповідь на правило, яке розширило сферу китайського нагляду за документами і даними, які можуть суперечити очікуванням партії. Це правило викликало занепокоєння американських чиновників, оскільки воно може дозволити Пекіну втручатися в діяльність підприємств, які працюють у Китаї.

"У Китаї не існує такого поняття, як приватна компанія. Всі, все, кожна організація підпорядковується примхам Сі Цзіньпіна", - сказав Галлахер.

Галлахер вважає, що США повинні працювати в напрямку роз'єднання, одночасно гарантуючи, що критичні американські сектори не мають жодної залежності від Китаю. Він попередив, що зусилля китайської розвідки, можливо, мають кінцеву мету.

"Я вважаю, що Сі Цзіньпін все життя прагне захопити Тайвань", - заявив Галлахер. "Цілком логічно, що вони намагаються зібрати якомога більше інформації для підготовки до такого конфлікту, а також для того, щоб послабити нашу здатність перекидати людей і матеріальні засоби з внутрішніх районів США в Індо-Тихоокеанський регіон, якщо ми опинимося в стані війни з Китаєм, для уникнення якої повинні перевернути небо і землю, щоб стримати, запобігти. Тому що це було б занадто руйнівним”, - додав він.

Раніше повідомлялося, що підтримувана Китаєм хакерська група шпигувала за широким колом організацій, які контролюють критичну інфраструктуру США: від телекомунікацій до транспортних вузлів. 

Шпигунство також було націлене на Гуам, де розташовані стратегічно важливі американські військові бази. Хоча Китай і США регулярно шпигують один за одним, аналітики кажуть, що це одна з найбільших відомих китайських кампаній кібершпигунства проти американської критичної інфраструктури.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі