Brexit стане аргументом для Шотландії проти виходу з Британії – The Economist

Поділитися
Brexit стане аргументом для Шотландії проти виходу з Британії – The Economist Шотландія використовує Brexit, як аргумент за вихід з Британії, хоча насправді він є аргументом проти такого виходу
Brexit для Шотландії означатиме обмеження переміщення та вільної торгівлі, але вихід Шотландії з Британії посилить цей ефект в рази.

Перший міністр Шотландії Нікола Старжен заявила про те, що Brexit буде означати необхідність нового референдуму про відокремлення Шотландії. Однак вихід Шотландії зі складу Британії тільки посилить викликані Brexit проблеми, пише The Economist.

Небезпека другого конституційного референдуму стала одним з результатів виходу Британії з ЄС. Вихід Британії з 40-річного союзу з Євросоюзом потягнув за собою вихід Шотландії з 300-річного союзу з самою Британією. Тереза Мей є прихильницею "важкого Brexit" з виходом із загального ринку і скасуванням вільного пересування по континенту. Шотландію і Північну Ірландію, які переважно підтримали Євросоюз на референдумі, такі перспективи не тішать. Але ця ситуація складніша, ніж її намагається подати Старджен. Аргументи за те, щоб залишитися в ЄС, показують слабкість позиції за вихід з Британії.

Перший міністр Шотландії хоче провести референдум між восени 2018 і навесні 2019, коли переговори про вихід Британії з Євросоюзу підійдуть до свого завершення. Вона припускає, що це дозволить Шотландії швидко приєднатися до ЄС. Але це не так. Члени Євросоюзу дали ясно зрозуміти, що не буде ніякого швидкого приєднання від частини колишньої країни-члена ЄС.

Проте на що референдум, який пройде в процесі виходу Британії з ЄС, може вплинути, Старджен прекрасно знає. Референдум додасть тиску на Британію, яка буде змушена стримувати внутрішній фронт з Шотландією. Але це зашкодить інтересам самої ж Шотландії. По-перше, тому, що ускладнить переговори щодо виходу з ЄС, які, так чи інакше, вплинуть на Шотландію. А, по-друге, це не дасть зрозуміти шотландцям, "за" чи "проти" якоїсь країни вони голосують.

Brexit створює проблеми і для шотландських націоналістів. Старджен стає все важче вимагати одночасно і членства в ЄС, і незалежності від Британії. Як вона сама зазначає, залишати спільний ринок, на який йде левова частка твого експорту, нерозумно. Для Шотландії таким ринком є Британія. Вона також критикує Лондон через загрозу закрити кордони з Європою, тоді як вихід Шотландії з Британії також ускладнить прикордонний контроль між ними, особливо якщо Шотландія стане членом ЄС.

Проєвропейські шотландці відзначають, що аргумент "відновлення суверенітету" є дурним щодо виходу з більш потужної групи, яка може бути використана, як політичний інструмент. Але все це співвідносно і з самої Шотландією, яка хоче залишити ядерну країну, яка входить в клуб семи найвпливовіших країн світу.

Читайте також: Шотландії варто пам'ятати про Іспанію, коли вона говорить про незалежність - FT
Раніше повідомлялося, що Парламент Шотландії провів "символічне" голосування про доцільність запуску процедури виходу Великобританії зі складу Євросоюзу. Голосування має перевірити, наскільки прислухаються в Лондоні до побажань шотландців.

На початку січня зазначалося, що майже 62% шотландців не підтримують ідею проведення нового референдуму про незалежність від Великобританії в цьому році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі