Блінкен зустрівся з Нетаньягу в Тель-Авіві, запевнив у підтримці з боку США

Поділитися
Блінкен зустрівся з Нетаньягу в Тель-Авіві, запевнив у підтримці з боку США © скриншот видео Youtube
Держсекретар США відвідає кілька країн Близького Сходу, щоб стримати розширення війни.

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер, 12 жовтня, запевнив прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу в підтримці з боку Вашингтона під час поїздки на Близький Схід, метою якої є запобігання розширенню війни. Про це повідомляє Reuters.

Блінкен розпочав турне країнами Близького Сходу в той час, як Ізраїль зазнав найпотужнішої за останні десятиліття атаки бойовиків ХАМАС.

Головний дипломат Вашингтона також намагатиметься сприяти звільненню заручників, викрадених ХАМАС, серед яких, як вважається, є й американці, а також просувати переговори з Ізраїлем та Єгиптом щодо безпечного проходу для цивільного населення Сектору Гази.

Поїздка Блінкена також має на меті надіслати Ірану, який підтримує ХАМАС, сигнал стримування, щоб він не втручався у конфлікт.

"Ми тут, ми нікуди не зникнемо", - заявив Блінкен Нетаньягу в Тель-Авіві.

Після Ізраїлю Блінкен вирушить до Йорданії, де зустрінеться з королем Абдаллою і лідером палестинської автономії Махмудом Аббасом. Американські чиновники кажуть, що він, ймовірно, здійснить візити до інших арабських країн, не уточнюючи, до яких саме.

Забезпечення того, щоб конфлікт не розширювався, також є пріоритетом для Вашингтона, і Блінкен розмовляє з регіональними союзниками, які підтримують контакти з Іраном і підтримуваними ним угрупованнями, з проханням закликати Тегеран триматися подалі від ескалації ситуації.

"Ми дуже хочемо продемонструвати, що прагнемо утримати інші сторони від участі в цьому конфлікті", - сказав чиновник.

У США заявляли, що не мають даних про безпосередню причетність Ірану до нещодавнього нападу ХАМАС, але розкритикували роль Тегерана через підтримку ХАМАС у минулому.

За даними ЗМІ, Штати розслідують, чи деякі бойовики ХАМАС, які здійснили нещодавній безпрецедентний напад на Ізраїль, пройшли поглиблену підготовку від Корпусу вартових ісламської революції Ірану. 

Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі