Лідери Саудівської Аравії та Ірану провели рідкісну телефонну розмову, щоб обговорити ескалацію між Ізраїлем та ХАМАС

Поділитися
Лідери Саудівської Аравії та Ірану провели рідкісну телефонну розмову, щоб обговорити ескалацію між Ізраїлем та ХАМАС © Anadolu Agency
Це перша телефонна розмова лідерів двох країн після нормалізації відносин у березні. 

Наслідний принц і фактичний правитель Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман обговорив ескалацію між Ізраїлем і ХАМАС у телефонній розмові з президентом Ірану Ібрагімом Раїсі, що стало першою подібною розмовою між лідерами двох країн, які нормалізували відносини на початку цього року. Про це повідомляє Bloomberg.

Мухаммед бін Салман "підкреслив непохитну позицію Королівства в підтримці палестинської справи" і підтримку всеосяжного миру під час розмови з Раїсі, згідно з заявою Саудівської Аравії.

Іранське державне інформаційне агентство повідомило, що обидва лідери "підкреслили єдність ісламського світу", додавши, що "вважають злочини сіоністського режиму і "зелене світло" США причиною руйнівної небезпеки".

Саудівська Аравія та Тегеран ворогують з часів ісламської революції в Ірані 1979 року, частково через підтримку Тегераном збройних угруповань на кшталт ХАМАС, але в березні обидві країни домовилися відновити дипломатичні зв'язки.

Іран виступав проти планів Саудівської Аравії нормалізувати відносини з Ізраїлем, які зараз перекреслені війною.

Саудівська Аравія та Іран домовилися про відновлення відносин у березні у межах угоди, укладеної за посередництва Китаю, після семи років ворожнечі, яка загрожувала стабільності і безпеці в Перській затоці та сприяла розпалюванню конфліктів на Близькому Сході, від Ємену до Сирії.

Відповідаючи на запитання про розмову Раїсі з наслідним принцом, високопоставлений представник Державного департаменту США заявив, що Вашингтон, який твердо підтримує Ізраїль у його боротьбі з ХАМАС, перебуває в "постійному контакті з лідерами Саудівської Аравії", повідомляло Reuters.

Чиновник додав, що США просять своїх партнерів, які мають канали зв'язку або відносини з ХАМАС, ліванською Хезболлою або Іраном, "змусити ХАМАС відмовитися від нападів, звільнити заручників, утримати Хезболлу та Іран від участі в бойових діях".

У США заявляли, що не мають даних про безпосередню причетність Ірану до нещодавнього нападу ХАМАС, але розкритикували роль Тегерана через підтримку ХАМАС у минулому, зазначаючи, що ця атака була б неможливою без десятиліть фінансування, озброєння і підготовки, які Іран надавав бойовикам угруповання.

За даними ЗМІ, Штати розслідують, чи деякі бойовики ХАМАС, які здійснили нещодавній безпрецедентний напад на Ізраїль, пройшли поглиблену підготовку від Корпусу вартових ісламської революції Ірану. 

Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі