Глава американського Держдепу Ентоні Блінкен слідом за президентом Джо Байденом заявив, що США хочуть, аби їх відносини з Москвою були стабільними та передбачуваними. Проте Вашингтон залишає за собою право вводити антиросійські санкції у разі агресивної політики Кремля, інформує пресслужба Держдепартаменту.
"Якщо Росія вирішить вдатися до необдуманих або агресивних дій, ми відповімо. Не з метою конфлікту або ескалації - а тому, що ми будемо відстоювати свої інтереси і цінності", — пояснив Блінкен.
За його словами, адміністрація президента Джо Байдена вже неодноразово реагувала на протиправні дії Росії: після втручання у вибори, кібератаки проти SolarWinds та спроби отруїти опозиціонера Алєксєя Навального.
"З боку Сполучених Штатів була чітка і потужна реакція, наприклад, у вигляді санкцій. І багато з них були введені в координації з європейськими партнерами, Канадою, Великобританією і т. д.", — підкреслив держсекретар США.
16 червня у Женеві відбувся саміт президента США Джо Байдена та глави Кремля Владіміра Путіна. Останній під час пресконференції після саміту президентів відповів на кілька питань щодо України. Він зауважив, що теми вступу нашої країни в НАТО сторони торкнулися "мазком".
Путін також додав, що Байден дотримується думки про те, що за основу врегулювання ситуації в Донбасі потрібно брати Мінські домовленості. Згодом цю тезу підтвердив й американський президент, додавши, що певні відмінності в поглядах щодо їх реалізації у сторін все ж існують.
Окрім українського питання президенти також обговорили посилення залежності Росії від Китаю, ситуацію з російським опозиціонером Алєксєєм Навальним, стратегічну стабільність, російські навчання біля кордонів України, спільні консультації щодо кібербезпеки, взаємне повернення послів у Москву та Вашингтон, а також ситуацію, коли Байден назвав Путіна вбивцею.