Після зустрічі з Байденом Путін звинуватив Навального в бажанні потрапити за ґрати

Поділитися
Після зустрічі з Байденом Путін звинуватив Навального в бажанні потрапити за ґрати Путін вперто не називає Навального на ім'я © Андрій Лесик / Facebook
Президент РФ знову не став називати опозиціонера на ім'я, але проявив обізнаність про його кримінальній справі.

Президент Росії Володимир Путін стверджує, що опозиційний політик Олексія Навальний нібито свідомо зробив все, щоб потрапити за грати. При цьому Путін знову не став називати Навального на ім'я, використавши евфемізми «ця людина», «цей пан» і «громадянин, якого ви [журналісти] згадали», передає «Інтерфакс».

«З приводу нашої несистемної опозиції і громадянина, про який ви згадали. Перше, людина цей знав, що порушує чинний в Росії закон », - заявив Путін на пресконференції в Женеві після зустрічі з президентом США Джо Байденом 16 червня.

Президент РФ виявив серйозну поінформованість про справу «рядового опозиціонера» Навального, розповівши про процесуальні зобов'язання, накладені на нього судом.

«Він був зобов'язаний відзначатися як особа, двічі засуджена до умовного покарання. Свідомо, хочу це підкреслити, ігноруючи цю вимогу закону, цей пан виїхав за кордон на лікування. Його не вимагали органи влади на реєстрацію. Як тільки він вийшов з лікарні і розмістив свої відеосюжети в інтернеті, така вимога виникла. Він не з'явився, проігнорував вимогу закону. Його оголосили в розшук», - розповів Путін.

«Знаючи про це, він приїхав. Виходжу з того, що хотів, свідомо йшов на те, щоб бути затриманим. Він зробив те, чого він хотів», - резюмував російський президент.

2 лютого Олексія Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за порушення умов випробувального терміну у справі про шахрайство щодо компанії «Ів Роше» (він проходив курс лікування і реабілітації у Німеччині після того, як російські спецслужби отруїли його бойовою речовиною «Новічок»). З терміну виключили 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер має провести в колонії загального режиму 2 роки і 8 місяців. 15 березня Навального етапували до колонії у Покрові.

У червні Мосміськсуд оголосив «Фонд боротьби з корупцією» та інші організації Навального екстремістськими, соратникам опозиціонера заборонили брати участь у виборах в якості кандидатів.

США та Євросоюз ввели санкції проти російських чиновниківчерез отруєння Алєксєя Навального. 

Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Чи становить він реальну загрозу для путінського режиму? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний», а також в матеріалі Андреаса Умланда «Як ставитися до феномена Навального» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі