Кремль з усією силою обрушився на прихильників Навального – FT

Поділитися
Кремль з усією силою обрушився на прихильників Навального – FT скріншот
Поки Навальний у в'язниці, Кремль намагається розтоптати його рух. Штаби опозиціонера вже призупинили роботу.

Прихильники арештованого російського опозиціонера Алєксєя Навального кажуть, що на них чиниться безпрецедентний тиск, щоб покласти край їх підтримки ключового опонента і критика російського президента Владіміра Путіна, бо московський суд готовий оголосити їх організацію "екстремістським" рухом нарівні з джихадистським угрупованням "Аль-Каїда", пише газета Financial Times.

Напад на десятки офісів Навального по всій Росії "очевидно зробить їх діяльність неможливою", заявив Financial Times глава штабу опозиціонера Леонід Волков.

Московський суд в закритому режимі розглядає позов від російської прокуратури, яка вимагає визнати екстремістською організацією "Фонд по боротьбі з корупцією" Навального, що розповідає про масштабну корупцію Путіна та його чиновників.

Уже відомо, що штаби Навального призупинили свою роботу, перестали публікувати нові повідомлення та видаляють акаунти в соцмережах через тиск органів. А співробітники ФБК виїжджають за кордон.

"Це заборона на будь-яку публічну активність, на публічна згадка - в принципі, це один крок до того, щоб сказати, що згадувати ім'я Навального - це екстремізм", - сказав газеті глава правозахисної асоціації "Агора" Павєл Чіков.

"Хоча б один прихильник Путіна вийшов би на протест, якби знав, що там його поб'ють палицями та кинуть до в'язниці або випишуть кілометрові штрафи? Ні. У цьому різниця між нами - ми щиро стоїмо за свої погляди", - сказала Віолетта Грудіна, глава штабу Навального в Мурманську, на чию поштову скриньку хтось наклеїв мішень.

19 січня «Фонд боротьби з корупцією» Алєксєя Навального опублікував розслідування про секретну резиденцію президента РФ Владіміра Путіна на мисі Ідокопас під Геленджиком. Матеріал «Палац для Путіна. Історія найбільшої хабара» вийшов наступного дня після арешту Навального.

23 квітня Навальний припинив голодування, яку він почав в колонії 31 березня. Але як і раніше вимагає допустити до нього необхідного лікаря.

2 лютого Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за порушення умов випробувального терміну у справі про шахрайство щодо компанії "Ів Роше". З терміну виключили 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер має провести в колонії загального режиму 2 роки та 8 місяців.

1 березня експерти ООН з прав людини заявили, що в замаху на Навального винна Росія, і закликали до міжнародного розслідування його отруєння. Москва заперечує отруєння Навального і заявляє, що не бачила жодних доказів.

США та Євросоюз запровадили санкції проти російських чиновників через отруєння Алєксєя Навального. У санкційні списки потрапили директор ФСБ Алєксандр Бортніков, глава ФСВП Алєксандр Калашніков, голова Росгвардіі Віктор Золотов, перший заступник голови адміністрації президента РФ Сєргєй Кірієнко, генпрокурор Ігорь Краснов, заступник міністра оборони та глава управління Кремля по внутрішній політиці Андрій Ярин. Крім того, США заборонили експорт оборонних технологій в Росію та ввели обмеження проти 14 компаній, які пов'язують з використанням хімічної зброї.

Кремль назвав ці кроки абсурдними, необґрунтованими та такими, що "не мають реального впливу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі