На мітінгах за Навального в Росії затримали понад 1700 людей

Поділитися
На мітінгах за Навального в Росії затримали понад 1700 людей
Проведення акцій з владою узгоджені не були.

На акціях протесту на підтримку ув’язненого російського опозиціонера Алєксєя Навального, що відбувалися 21 квітня у Москві, Санкт-Петербурзі й десятках інших міст Росії, затримали загалом 1770 людей, повідомляє "Радіо Свобода", посилаючись на правозахисний портал ОВД Инфо.

Відзначається, що акції не були узгоджені з владою.

Найбільше число затриманих у Петербурзі - 805 осіб. На другому місці – Уфа, там були затримані 119 людей. Понад 50 затриманих – у Казані, Барнаулі, Сочі, Воронежі.

У Москві підтвердили затримано 29 учасників протестів – на відміну від акцій протесту в січні і початку лютого, коли затримання були масовими.

Міністерство внутрішніх справ Росії повідомило, що участь в акції підтримки приймало шість тисяч осіб. У штабі Навального заявили про 50-60 тисяч учасників.

В акції приймали участь дружина Алєксєя Навального Юлія, його брат Олег.

Головною вимогою учасників акцій було допустити до Навального, який тримає голодування в колонії, незалежного лікаря. Звучали також гасла за звільнення Навального і проти президента Росії Владіміра Путіна.

У Петербурзі МВС Росії повідомило про 4,5 тисячі учасників акції. Організатори заявили, що це число занижене. На відміну від Москви, поліція тут діяла жорстко, перекриваючи вулиці і затримуючи людей.

Акції на підтримку Навального пройшли також у низці міст за межами Росії, зокрема, у Празі, Лондоні, Парижі, Римі, Варшаві, інших містах.

Нагадаємо, що у день акції в різних містах Росії з ранку, 21 квітня, почалися затримання і обшуки в активістів і журналістів.

Ще вчора повідомлялось про затримання 450 осіб на акціях у підтримку Навального.

Нагадаємо також, що 2 лютого Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за порушення умов випробувального терміну у справі про шахрайство щодо компанії "Ів Роше". З терміну виключили 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер має провести в колонії загального режиму 2 роки та 8 місяців.

1 березня експерти ООН з прав людини заявили, що в замаху на Навального винна Росія, і закликали до міжнародного розслідування його отруєння. Москва заперечує отруєння Навального і заявляє, що не бачила жодних доказів.

США та Євросоюз запровадили санкції проти російських чиновників через отруєння Алєксєя Навального. У санкційні списки потрапили директор ФСБ Алєксандр Бортніков, глава ФСВП Алєксандр Калашніков, голова Росгвардіі Віктор Золотов, перший заступник голови адміністрації президента РФ Сєргєй Кірієнко, генпрокурор Ігорь Краснов, заступник міністра оборони та глава управління Кремля по внутрішній політиці Андрій Ярин. Крім того, США заборонили експорт оборонних технологій в Росію та ввели обмеження проти 14 компаній, які пов'язують з використанням хімічної зброї.

Кремль назвав ці кроки абсурдними, необґрунтованими та такими, що "не мають реального впливу".

31 березня опозиціонер Алєксєй Навальний почав голодування. В своему Instagram він писав, що його катують сном, а також, що в нього болить спина та нога.

19 квітня опозиціонера перевели з колонії №2 у Покрові Володимирської області до стаціонару обласної лікарні для засуджених. Медики оцінили стан Навального як задовільний.

Прокуратура Москви подала позов до суду про визнання "Фонду боротьби з корупцією", "Фонду захисту прав громадян" і штабів опозиційного політика Алєксєя Навального екстремістськими організаціми. За словами політиків Жданова і Волкова це означає, що соратників Навального прирівняють до терористів, і будь-кого, хто скаже, що він співробітник штабу Навального або ФБК, можуть позбавити волі на шість років, а того, хто займається розслідуванням - на десять років.

Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Чи становить він реальну загрозу для путінського режиму? Про це читайте в статті Олексія Коваля "Путіну потрібен Навальний", а також в матеріалі Андреаса Умланда "Як ставитися до феномена Навального" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі