Штаби російського опозиціонера Алєксєя Навального в різних містах Росії оголосили про фактичне припинення діяльності. Перед цим російська прокуратура призупинила їх роботу до рішення суду за позовом про екстремізм.
Також оголошено про замороження соцмереж. Відсьогодні на них не будуть з'являтися нові пости, а назви стануть "максимально знеособленими".
"На жаль, працювати в колишньому форматі ми більше не можемо. Це небезпечно для наших співробітників і наших прихильників", - йдеться в заяві штабу Навального в Москві та інших міст РФ. "Не дивлячись ні на що, ми в особистій якості продовжимо боротися з корупцією, з партією "Єдина Росія" яка обкрадає нашу країну, і з Владіміром Путіним, який будує собі палаци на бюджетні гроші та вбиває своїх політичних опонентів. Боротися буде непросто, але ми обов'язково переможемо, тому що нас багато і ми сильні".
Через рішення прокуратури організації заморозять свої сторінки в соцмережах, пише "Медуза". А The Bell пише, що сторінки штабу Навального в Москві в Twitter і «Вконтакте», Instagram вже недоступні.
23 квітня Навальний припинив голодування, яку він почав в колонії 31 березня. Але як і раніше вимагає допустити до нього необхідного лікаря.
2 лютого Навального засудили до 3,5 років позбавлення волі за порушення умов випробувального терміну у справі про шахрайство щодо компанії "Ів Роше". З терміну виключили 10 місяців домашнього арешту, опозиціонер має провести в колонії загального режиму 2 роки та 8 місяців.
1 березня експерти ООН з прав людини заявили, що в замаху на Навального винна Росія, і закликали до міжнародного розслідування його отруєння. Москва заперечує отруєння Навального і заявляє, що не бачила жодних доказів.
США та Євросоюз запровадили санкції проти російських чиновників через отруєння Алєксєя Навального. У санкційні списки потрапили директор ФСБ Алєксандр Бортніков, глава ФСВП Алєксандр Калашніков, голова Росгвардіі Віктор Золотов, перший заступник голови адміністрації президента РФ Сєргєй Кірієнко, генпрокурор Ігорь Краснов, заступник міністра оборони та глава управління Кремля по внутрішній політиці Андрій Ярин. Крім того, США заборонили експорт оборонних технологій в Росію та ввели обмеження проти 14 компаній, які пов'язують з використанням хімічної зброї.
Кремль назвав ці кроки абсурдними, необґрунтованими та такими, що "не мають реального впливу".