Президент Росії Владімір Путін заявив, що президент США Джо Байден після інтерв'ю, де він назвав Путіна "вбивцею", подзвонив і дав пояснення.
"З приводу різких заяв. Що можу сказати: всі ми знаємо ці заяви. Після цього президент Байден мені подзвонив, ми порозумілися, мене ці пояснення влаштували", - сказав Путін журналістам у середу, передає "Інтерфакс-Україна".
Президент Росії зазначив, що раніше екс-голові США Дональду Трампу в інтерв'юставили аналогічне питання - чи вважає той вбивцею Путіна, - і Трамп не став відповідати на нього прямо. "Що стосується різного роду звинувачень - згадайте, його попередник (Дональд Трамп - ред.), - йому поставили таке ж питання, він ухилився. Чинний президент США вирішив відповісти таким чином, і його відповідь відрізнялася від відповіді пана Трампа", - сказав Путін.
Президент РФ додав, що в принципі вважає, що за все, що відбувається в Росії і США, несе відповідальність політичне керівництво і перші особи цих країн.
Путін зазначив, що на переговорах з Джозефом Байденом обговорювалося широке коло тем.
"Теми приблизно, напевно, всім відомі: стратегічна стабільність, кібербезпека, регіональні конфлікти, торговельні відносини. Ще говорили про співпрацю в Арктиці", - сказав Путін.
Він підкреслив, що на країнах лежить особлива відповідальність за стабільність у світі. У тому числі і тому, що Росія і США - найбільші ядерні держави і за кількістю боєзапасів, боєголовок, і за кількістю засобів доставки, і за рівнем, якістю сучасності ядерних озброєнь. "Ми цю відповідальність усвідомлюємо", - зазначив Владімір Путін.
Діалог президентів наодинці тривав дві години, за його підсумками Путін визнав свого колегу досвідченим, а спілкування - конструктивним.
"Він запропонував нам зустрітися - це ж його ініціатива. Ми зустрілися. І, повторю, розмова була дуже конструктивною, я зайвий раз переконався, що президент Байден - людина дуже досвідчена, це абсолютно очевидно, ми з ним віч-на-віч розмовляли майже дві години. Не з усіма лідерами так докладно йде розмова віч-на-віч", - сказав він.
Сторони також опублікували підсумкову заяву щодо стратегічної стабільності і домовилися про міжвідомчі консультації під егідою дипломатів двох країн щодо стратегічної стабільності і контролю за озброєннями.