Бальцерович вважає, що нинішня влада Польщі повертає ПНР – Wyborcza

Поділитися
Бальцерович вважає, що нинішня влада Польщі повертає ПНР – Wyborcza Бальцерович вважає, що поляки повинні виступити проти нової влади Польщі. Ілюстрація © atlasnetwork.org
За словами колишнього віце-прем'єра, нова економічна політика дуже бідна, а влада прикриває це патріотичними гаслами, як в часи соціалізму.

Нова польська влада, сформована партією "Право і Справедливість", ламає здобутки реформ, проводить дуже слабку економічну політику і намагається контролювати силові органи. І це свідчить про те, що польські "консерватори" намагаються повернути соціалістичну ПНР.

Як повідомляє Gazeta Wyborcza про це в новому інтерв'ю сказав колишній голова польського Нацбанку і екс-віце-прем'єр Польщі Лешек Бальцерович.

"Якщо пригадати, чим була ПНР, то побачимо, що зміни, запропоновані "ПіС, спрямовані в тому ж напрямку", - сказав один з авторів польських реформ.

Він звертає увагу на те, що нова влада в країні намагається взяти під контроль Конституційний суд, а також на те, що президент Анджей Дуда помилував підсудного міністра кабінету міністрів Маріуша Камінського до завершення судового слухання. На думку Бальцеровича, це яскравий сигнал того, що правляча політична партія ставить себе вище правосуддя.

Читайте також: Партія Качинського принесе в Польщу "путінізм" – головний редактор Gazeta Wyborcza

"Якщо до цього ще додати контроль над спецслужбами, то отримаємо модель держави без верховенства закону. В такій країні влада може зробити з опонентами все, що захоче", - сказав Бальцерович.

Колишній віце-прем'єр Польщі також розкритикував економічну програму нового уряду. Він звертає увагу на те, що нова влада не проводить реформ, націлених на розширення економічної свободи і покращення регулювання. Крім того, нинішній уряд пропонує "антиреформи", націлені на "зменшення пенсійного віку, подальшої політизації економіки і зростання загрози кризи".

На думку Бальцеровича, "Право і Справедливість" перемогли завдяки "брехні, пропаганди ненависті і порожнім обіцянкам". За його словами, новий уряд ховає шкідливу економічну політику за патріотичними гаслами, що йому також нагадує про соціалістичну ПНР. На його думку, поляки повинні виступити проти змін, які запроваджує нова влада.

"Немає чого довго розмірковувати. Треба діяти. В нас забагато інтелектуалізму за кавою і замало дій. Кожен повинен не лише сам стати проти таких змін, а й мобілізувати своє оточення", - каже екс-віце-прем'єр Польщі.

Раніше Лешек Бальцерович запропонував схему "терапії"для України. Говорячи про банківську систему, він висловив думку, що інфляція в Україні "була викликана не політикою Національного банку, а падінням курсу, яке в умовах, що склалися, було неминуче".

Бальцерович також розповів, що в Польщі пакет реформ включав "рішучу демонополізацію економіки", зазначивши, що в Україні монополії є у сфері енергетики і транспорту. "Монополію потрібно розбити шляхом поділу на різні частини... як ми в Польщі це зробили, і потрібно запровадити конкуренцію", - пояснив він.

В інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна" Бальцерович говорив, що Україна багато чого досягла на шляху до фіскальної консолідації, але ця робота далека від завершення. Відношення державного боргу до ВВП (90%) дуже високе. Бюджетний дефіцит також іще високий, незважаючи на героїчні зусилля Міністерства фінансів і всього уряду. Потрібна подальша консолідація. В такій ситуації будь-яка політика, що поставить під загрозу крихку фіскальну стабільність, буде кричущою фіскальною безвідповідальністю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі