Так результати виборів у Польщі прокоментував головний редактор Gazeta Wyborcza і польський дисидент "Солідарності" Адам Міхник.
"Це авторитарна тенденція. Потреба сильної руки. Нині вона тривожно приходить до влади. Перед нами дуже важкі 4 роки, у мене немає сумнівів, що ця влада не буде такою, як усі попередні. Будуть провокації, підслуховування. Політику витіснить модель проведення операцій спецслужбами. Коли я думаю про модель держави, яка на нас чекає, то боюся, що це буде путінізм у польських національних барвах", - застеріг він.
При цьому Міхник пригадав, як "Право і Справедливість" жорстко відреагували на наплив біженців до Європи.
"Розумію, що оскільки є настільки сильний потенціал ксенофобії, то кожна влада має із цим рахуватися. Із ксенофобією, як із сексом. Цим займаєшся, але не розповідаєш про це. А якщо лідер партії, яка виграє вибори, каже, що біженці - носії паразитів, то це жах. Це абсолютна компрометація держави, суспільства і народу", - додав він.
На його думку, перемога "ПіС" стане "катастрофою для Польщі. Партія може розвернути країну в бік Росії. І те, що нині ця політична сила демонструє відверті русофобські настрої, ще нічого не означає.
"Так само було з Орбаном, який вважався найбільшим русофобом в Угорщині. Сьогодні – він найкращий друг Володимира Путіна в Європейському Союзі", - нагадав Міхник.
За словами головного редактора Gazeta Wyborcza, польське суспільство "вистрілило собі в ногу". Але при цьому він підкреслює, що вибори були демократичні і справедливі. Тож тепер перед поляками постало складне завдання контролю над владою, щоб вона не занапастила країну.
Як писав у статті для DT.UA Якуб Логінов, перед парламентськими виборами очевидним лідером рейтингів є "Закон і справедливість", а точніше - коаліція ПіС і фракцій "Солідарна Польща" Збігнєва Зебро і "Польща разом" Ярослава Говина. Партія Качинського разом з супутниками може розраховувати на 35-42%, підтримки, що може дати їй можливість правити самостійно. Детальніше про політичну ситуацію в Польщі читайте в матеріалі "Польща після референдуму: наступна зупинка - вибори".