Перемогу на парламентських виборах у Польщі впевнено здобула опозиційна партія "Закон і справедливість" (Піс), очолювана екс-прем'єром країни Ярославом Качиньським, повідомляє Reuters.
За результатами попереднього підрахунку голосів, 37.7 відсотків поляків віддали свої голоси за консерваторів, в той час як за "Громадянську платформу" колишнього президента Броніслава Коморовського - 23,6%. Такі результати практично повністю відповіли екзит-полам, проведеним напередодні.
Прем'єр-міністр Єва Копач вже прийняла поразку і привітала конкурентів з перемогою.
Також агентство зазначає, що остаточні результати можуть призвести до того, що в Польщі вперше після відновлення демократичного ладу в 1989 році однієї партії вдасться набрати достатньо місць, щоб стати правлячою, не створюючи коаліції.
Для того, щоб контролювати парламент, партії необхідно отримає 231 місце в парламенті, і поки вона його отримує. У той же час, на межі прохідного бар'єру залишається проросійська партія євроскептиків КОРВіН на чолі з євродепутатом Янушем Корвіном-Мікке, відомого тим, що він "зігував" в парламентському залі. Якщо проросійська партія все-таки пройде до парламенту, то ПіС доведеться шукати партнерів по коаліції, їм не буде вистачати всього кілька мандатів.
За результатами екзит-полів, третє місце посідає партія польського рокера Кукиза, якому віддали свої голоси близько 9% виборців. Він є набагато менш консервативним, ніж ПіС, однак його партію вже називають потенційним партнером партії Качиньського по коаліції.
Консервативна партія Качинського відома своїм євроскептицизмом, в той же час антиросійською позицією. ПіС виступає проти приєднання країни до зони євро найближчим часом, але підтримує зміцнення НАТО в Європі.
Партія Качиньського також виступає проти біженців в Європі, сам Качиньський є шанувальником прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана у відношенні релігійних християнських цінностей і консерватизму.
Як писав у статті для ZN.UA Якуб Логінов, перед парламентськими виборами очевидним лідером рейтингів є "Закон і справедливість", а точніше - коаліція ПіС і фракцій "Солідарна Польща" Збігнєва Зебро і "Польща разом" Ярослава Говина. Партія Качинського разом з супутниками може розраховувати на 35-42%, підтримки, що може дати їй можливість правити самостійно. Детальніше про політичну ситуацію в Польщі читайте в матеріалі "Польща після референдуму: наступна зупинка - вибори".