Байден змінює політику щодо Саудівської Аравії через порушення там прав людини

Поділитися
Байден змінює політику щодо Саудівської Аравії через порушення там прав людини
Національна розвідка США опублікувала доповідь, в якій стверджується, що операцію, в результаті якої був убитий журналіст Хашкаджі.

Президент США Джо Байден говорив по телефону з королем Саудівської Аравії Сальманом бен Абдель Азіз Аль Саудом, заявивши, що Вашингтон має намір залучити Ер-Ріяд до відповідальності після висновків розвідки про обставини вбивства журналіста Джамаля Хашкаджі в 2018 році, передає Univision.

«Вчора я говорив з королем... Я дав йому зрозуміти, що правила змінюються, і ми збираємося оголосити про значні зміни сьогодні і в понеділок. Ми збираємося залучити їх до відповідальності за порушення прав людини», - процитувало агентство Reuters слова президента.

За словами Байдена, США мають намір змусити Ер-Ріяд дотримуватися прав людини, «якщо він хоче мати з нами справу», передає CNN. Він не уточнив, які конкретно кроки збирається зробити Штати і торкнуться вони наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бен Сальмана Аль Сауда.

26 лютого Національна розвідка США опублікувала доповідь, в якій стверджується, що операцію, в результаті якої був убитий Хашкаджі, схвалив особисто наслідний принц. Уряд Саудівської Аравії рішуче заперечує причетність наслідного принца Мухаммеда бін Салмана до вбивства опозиційного журналіста Джамаля Хашоггі. Доповідь американської розвідки, згідно з яким саме принц схвалив операцію саудівський спецслужб щодо усунення журналіста, в Ер-Ріяді назвали «образливим» і «неправильним»

Директор Нацрозвідка Авріл Хейнс вже відзначала, що публікація доповіді, ймовірно, ускладнить відносини Вашингтона і Ер-Ріяда. Після того, як звіт був оприлюднений, Держдепартамент запровадив візові обмеження проти 76 підданих Саудівської Аравії, які, на думку США, можуть бути причетні до вбивства Хашкаджі, а також до погроз і залякування інших дисидентів. При цьому наслідний принц в цьому списку не фігурує.

У МЗС Саудівської Аравії заявили, що в звіті нацрозвідки міститься «негативна, помилкова і неприйнятна оцінка» дій керівництва королівства і відкинули висновки відомства. Міністерство назвало вбивство Хашкаджі «кричущим порушенням законів і цінностей» країни, додавши, що влада вжили всіх заходів для розслідування події і покарання винних.

Журналіст видання The Washington Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня 2018 року, після того, як увійшов в будівлю консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, необхідних для розлучення. Наречена Хашоггі прочекав його під консульством 11 годин, але він так і не з'явився. Саудівські дипломати, в свою чергу, стверджують, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там.

Ще в 2019 році наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман Аль-Сауд заявляв, що він бере на себе "повну відповідальність" за жахливе вбивство саудівського журналіста The Washington Post Джамаля Хашоггі, але заперечує звинувачення в тому, що він особисто віддав наказ це зробити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі