Син убитого журналіста Хашогги прокоментував вирок суду Саудівської Аравії

Поділитися
Син убитого журналіста Хашогги прокоментував вирок суду Саудівської Аравії Син Хашогги задоволений вироком
У світі проджолжают обговорювати вирок у справі про вбивство журналіста Хашогги

У світі продовжують обговорювати вирок суду Саудівської Аравії, яким засуджені у справі вбивства журналіста, убитого в жовтні 2018 року в будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі засуджені до смертної кари.

Старший син убитого журналіста Джамаля Хашогги Салах підтримав рішення суду Саудівської Аравії, який засудив до смертної кари п'ятеро осіб, засуджених у справі про вбивство Хашогги, повідомляє в понеділок видання Arab News.

"Сьогодні судова влада показала нам, дітям покійного Джамаля Хашогги, правосуддя. Ми висловлюємо нашу довіру судовій системі Саудівської Аравії на всіх рівнях - в її служінні і досягненні справедливості. Слава Богу", - написав Салах арабською мовою в Twitter.

"Справедливість судової влади ґрунтується на двох принципах - чесності і швидкому судовому розгляді, де немає місця ні упередженості, ні зволіканню", - додав він.

Ще трьох злочинців засудили до тюремних термінів загалом на 24 роки. Імена засуджених ЗМІ не називають.

Колишнього радника наслідного принца Саудівської Аравії Сауда аль-Кахтані допитали під час розслідування, але проти нього обвинувачення пред'явлені не були. Аль-Кахтані позбувся своєї посади після вбивства Хашогги.

Суд не знайшов достатніх підстав, щоб визнати винним у цій справі колишнього заступника голови саудівської розвідки Ахмада аль-Асирі. Його також звільнили з посади невдовзі після вбивства Хашогги.

Однак в МЗС Туреччини піддали вирок саудівського суду критиці і вказали, що суд не прояснив ключові моменти вбивства Хашогги.

Хашогги, який працював на Washington Post, був убитий в будівлі консульства Саудівської Аравії у Стамбулі 2 жовтня 2018 року. Тіло журналіста так і не було знайдено.

У Саудівській Аравії у зв'язку з вбивством Хашогги були пред'явлені обвинувачення 11 підданим, зокрема, колишньому заступнику голови розвідки Ахмаду аль-Асирі.

Однак, зокрема, в МЗС Туреччини піддали вирок саудівського суду критиці і вказали, що суд не прояснив ключові моменти вбивства Хашогги. В цілому схваливши суд над учасниками вбивства, глава МЗС Британії Домінік Рааб засудив застосування смертної кари.

Читайте також: Кронпринц Саудівської Аравії заперечує, що наказав убити журналіста Хашоггі

Журналіст видання The Washington Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня 2018 року, після того, як увійшов у будівлю консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, необхідних для розлучення. Наречена Хашоггі прочекала його під консульством 11 годин, але він так і не з'явився. Саудівські дипломати, у свою чергу, стверджують, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там.

9 жовтня Туреччина отримала дозвіл на проведення обшуку в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі. Перед цим президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Саудівська Аравія зобов'язана довести свою версію про те, що зниклий журналіст залишив будівлю дипустанови.

Незабаром турецька газета Sabah повідомила про ідентифікації групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.

Також повідомлялося, що влада Туреччини розповсюджує аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.

Джамаль Хашогги виїхав з Саудівської Аравії в США через пів року після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауд, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі