Багаті країни зіштовхнулися з дефіцитом робочої сили — The Economist 

Поділитися
Люди не поспішають заповнювати відкриті вакансії.

Коли багаті країни почали послаблювати карантинні обмеження, вони зіштовхнулися з економічною загадкою. Бізнес висловлює гучні занепокоєння з приводу нестачі робочої сили, навіть попри те, що унаслідок пандемії коронавірусу мільйони людей залишаються без роботи, пише журнал The Economist.

В Америці сплеск витрат створює нові вакансії, але населення не поспішає заповнювати новостворені робочі місця. Кількість вакансій наразі перевищує 8 мільйонів.

Нестача працівників стає дедалі більшою проблемою. Британські паби, які відчинили свої двері після локдауну, шукають працівників. В Австралії кількість незаповнених вакансій на 40% перевищує рівень до пандемії. Європа повільніше виходила зі свого карантинного блокування, але навіть там незаповнені вакансії від Швейцарії до Німеччини перевищують допандемічний рівень.

Багато людей сприймають новини про нестачу робочої сили як позитивну тенденцію. Якщо людська праця все ще затребувана, то, можливо, прогнози про те, що роботи окупують ринок праці, виявилися помилковими.

Керівникам компаній також доводиться більше працювати, щоб знайти персонал. McDonald’s оголосив, що підвищує заробітну плату, англійські паби відмовляються від кваліфікаційних вимог для працівників, а деякі компанії платять людям лише за те, щоб вони прийшли на співбесіду. Загальний ріст заробітної плати становить понад 3% в Америці. Більшість скаже, що це гарні новини.

Але не можна ігнорувати негативні тенденції на ринку праці. Війна між роботодавцями все ще може спричинити інфляційну спіраль. І дефіцит відіб’ється на економіці. Будівельна компанія, яка не може знайти робітників, будуватиме менше нових будинків. Підприємства, які все ще виходять з кризи, можуть зазнати чергового фінансового удару.

Звісно, це ще не означає неконтрольованої інфляції та банкрутства. Але сьогоднішній дефіцит робітників - це також величезна втрата талантів. Згідно з оцінками, зараз у багатих країнах працює на 30 мільйонів людей менше, ніж до пандемії.

Щоб ринки праці працювали краще, уряди повинні враховувати такі важливі моменти, як виплати, паспорти та терпіння. Для початку можна поглянути на виплати. В Америці бізнесмени впевнені, що компенсаційні виплати безробітним пояснюють дефіцит робочої сили. Однак не всі експерти погоджуються з цією думкою.

Причини такої тенденції «туманні» в багатьох країнах. Може здатися природним, що британські посудомийники воліють заробляти 80% своєї зарплати з відпусткою за власний рахунок, ніж стояти на кухні 12 годин на день за 100% заробітної плати. Однак у березні Австралія, для прикладу, відмовилася від своєї схеми захисту робочих місць, і дефіцит робочої сили погіршився.

З огляду на цю невизначеність, рішення полягає в зміні методів «заохочення» робочої сили. Американський штат Арізона перерозподіляє частину грошей і пропонує виплати в розмірі двох тисяч доларів людям, які переходять на повний робочий день. Свідчення щодо бонусів за заповнення робочих місць досить обнадійливі.

Далі йде паспорт, який стосується імміграції. Тимчасово посилений прикордонний контроль для зупинки поширення коронавірусу має сенс, але він не повинен продовжуватися і після пандемії. Щорічна чиста міграція в Новій Зеландії впала з 92 тисяч до 7 тисяч людей. Австралія втрачає мігрантів. Британія також зіштовхнулася з імміграційними змінами унаслідок Brexit. Ось чому в багатьох країнах такі галузі, як сфера гостинності, що покладається на іноземних туристів, зіштовхнулася з найбільш гострим дефіцитом. Політики повинні чітко усвідомлювати, що закриті кордони матимуть болісні наслідки і повністю змінять ситуацію.

Ще одна важлива річ - терпіння. Багато людей уникають роботи через страх інфікуватися COVID-19. Однак в багатих країнах відносно велика кількість населення вакцинувалася від коронавірусу. Деякі галузі вже почали різко занепадати. Зіштовхнувшись зі змінами такого масштабу, людям може знадобитися більше часу, щоб побудувати нову кар’єру. Занепад ринку праці не принесе вигоди жодній зі сторін. Можливо, час і правильна політика врятують ситуацію, резюмує видання.

Пандемія COVID-19 сильно дестабілізувала ринок праці. Вона знищила мільйони робочих місць, спричинивши падіння зайнятості. У багатьох країнах безробіття зросло до рівня, який спостерігався востаннє ще в 1930-х роках, причому основний удар на себе прийняли низькокваліфіковані працівники. Пандемія також загострила соціальну нерівність, пише журнал The Economist.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі