Азербайджан та Вірменія обмінялися звинуваченнями в ескалації на кордоні

Поділитися
Азербайджан та Вірменія обмінялися звинуваченнями в ескалації на кордоні © Ридус
У Баку кажуть, що з їхнього боку є поранені. У Єревані говорять про 15 загиблих вірменських військових.

Президент Європейської ради Шарль Мішель та президент Азербайджану Ільхам Алієв телефоном обговорили ескалацію ситуації на кордоні Азербайджану та Вірменії. Алієв розповів про поранених азербайджанських військових. Перед цим у парламенті Вірменії заявили про 15 загиблих у боях на кордоні з Азербайджаном.

Ще місяць тому Алієв заявляв про готовність підписати мирну угоду з Вірменією.

Сьогодні Алієв, згідно з повідомленням його Адміністрації, розповів Мішелю про поранених з азербайджанської сторони і зазначив, що його війська дали "адекватну відповідь на дії Вірменії".

Президент Азербайджану звинуватив у ескалації військово-політичне керівництво Вірменії: "вірменська сторона неодноразово вдавалася до військових провокацій у напрямку міста Шуша, Лачіна та Кялбаджара, і остання широкомасштабна атака відбулася сьогодні".

Мішель висловив стурбованість із подіями, що відбулися на вірмено-азербайджанському кордоні.

За непідтвердженими даними, внаслідок боїв на кордоні Вірменії та Азербайджану загинули 15 вірменських військовослужбовців, заявив голова комісії парламенту Вірменії із зовнішніх зв'язків, депутат від керівної партії «Громадянський договір» Едуард Агаджанян, передає видання News.am.

У МЗС Азербайджану назвали загострення ситуації на кордоні з Вірменією наслідком політики Єревана.

"Наголошуємо, що напруженість у регіоні - ще одна військово-політична провокація Вірменії. Основна відповідальність за нинішню напруженість лежить безпосередньо на військово-політичному керівництві Вірменії" , - йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства.

Там запевняють, що "вірменська сторона цілеспрямовано нагнітає обстановку".

На думку МЗС, це свідчить про те, що Вірменія не зацікавлена у делімітації кордонів з Азербайджаном.

Міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу провів телефонні переговори з міністрами оборони Азербайджану Закіром Гасановим та Вірменії Суреном Папікяном.

"Голови військових відомств обговорили загострення ситуації на азербайджано-вірменському кордоні в районі гори Кілісалі. Шойгу закликав обидві сторони припинити дії, що провокують ескалацію обстановки", - йдеться у повідомленні російського відомства.

9 листопада 2020 року президенти Росії, Азербайджану і прем'єр-міністр Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення військових дій в Нагірному Карабаху. Азербайджанська і вірменська сторони зупинилися на фактично контрольованих позиціях.

Відповідно до угоди, близько двох тисяч російських військових розгорнули між двома сторонами та вздовж Лачинського коридору, по 60-кілометровому маршруту через цей район, який з'єднує головний місто Карабаху – Степанакерт із Вірменією.

Якщо для Єревана ця угода – можливість утриматися на краю прірви, то навіщо Баку підписувати документ, коли повна перемога здавалася такою близькою? Про наслідки війни читайте в статті Володимира Кравченка «Ціна миру».

Докладніше про те, чи є переможці у війні за Нагірний Карабах і яка роль Туреччини на Південному Кавказі, читайте в статті Євгенії Габер «Кавказькі бранці» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі