Президент Азербайджану Ільхам Алієв в п'ятницю, 15 жовтня, заявив про готовність підписати мирну угоду з Вірменією після війни в Нагірному Карабаху. Про це повідомляє "Інтерфакс Україна".
"Війна і конфлікт залишилися в історії. Ми готові почати переговори з Вірменією щодо делімітації кордону за умови взаємного визнання територіальної цілісності, і готові також почати переговори по мирній угоді з Вірменією", — заявив Алієв під час засідання ради глав держав СНД у форматі відеоконференції.
Президент Азербайджану назвав цю можливість "історичним шансом" для Вірменії, який не можна втратити. У Єревані цього поки що не прокоментували.
9 листопада 2020 року президенти Росії, Азербайджану і прем'єр-міністр Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення військових дій в Нагірному Карабаху. Азербайджанська і вірменська сторони зупинилися на фактично контрольованих позиціях.
Відповідно до угоди, близько двох тисяч російських військових розгорнули між двома сторонами та вздовж Лачинського коридору, по 60-кілометровому маршруту через цей район, який з'єднує головний місто Карабаху – Степанакерт із Вірменією.
Якщо для Єревана ця угода – можливість утриматися на краю прірви, то навіщо Баку підписувати документ, коли повна перемога здавалася такою близькою? Про наслідки війни читайте в статті Володимира Кравченка «Ціна миру».
Докладніше про те, чи є переможці у війні за Нагірний Карабах і яка роль Туреччини на Південному Кавказі, читайте в статті Євгенії Габер «Кавказькі бранці» у ZN.UA.