Автократії уважно спостерігають за ситуацією навколо України — The Washington Post

Поділитися
Розвиток подій на українському кордоні вплине на весь світ.

Нове опитування Politico-Morning Consult показує, що більшість американців підтримують Україну перед загрозою російської агресії. 63 відсотки підтримують запровадження жорстких санкцій проти Росії, якщо очільник Кремля Владімір Путін вирішить розпочати вторгнення. 58 відсотків підтримують ініціативу України подати заявку на членство в НАТО. 49% респондентів вважають, що НАТО не повинно блокувати право Києва приєднатися до альянсу, щоб запобігти вторгненню Росії, а 48% підтримують відправку американських військ до Східної Європи. Лише незначна частина респондентів виступила проти таких кроків, пише The Washington Post.

Водночас значна кількість американців кажуть, що вони просто не знають, як правильно оцінювати ситуацію. Багато хто дивується: чому це проблема Сполучених Штатів? І відповідь така: якщо Сполучені Штати дозволять Росії вторгнутися і зруйнувати європейську демократію, наслідки бездіяльності Вашингтона будуть відчуватися по всьому світу.

Китай спостерігає. Якщо Путін зможе організувати вторгнення в Україну, наступною жертвою ризикує стати Тайвань. У жовтні, після виходу військ США з Афганістану, Китай відправив рекордну кількість винищувачів і бомбардувальників у зону протиповітряної оборони Тайваню.

Кілька тижнів тому, коли Путін згрупував війська вздовж кордону України, Китай знову посилив тиск на острів. Якщо Сполученим Штатам не вдасться стримати Росію менше ніж через рік після капітуляції в Афганістані, Пекін може використати період слабкості США, щоб вторгнутися та розгромити демократію Тайваню. Результатом може стати війна.

Північна Корея та Іран також спостерігають. Якщо Путін нападе на Україну, обидві країни матимуть стимули для прискорення розробки ядерної зброї та засобів її використання. Північна Корея та Іран знають, що після розпаду Радянського Союзу Україна успадкувала арсенал із майже двох тисяч одиниць стратегічної ядерної зброї. Але в грудні 1994 року Сполучені Штати уклали угоду про гарантії безпеки, згідно з якою Україна погодилася відмовитися від цієї зброї разом зі своїми міжконтинентальними балістичними ракетами та стратегічними бомбардувальниками.

Росія тоді пообіцяла «утримуватись від погроз та застосування сили проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України», а Сполучені Штати та Велика Британія пообіцяли «надати допомогу Україні, якщо вона стане жертвою акту агресії».

 У 2014 році Росія порушила цю угоду, вторгнувшись в Україну та анексувавши Крим. Тепер Путін знову погрожує вторгненням. Якщо йому дозволять це зробити, жодна країна ніколи не відмовиться від своєї ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки США. Навпаки, урок для Пхеньяну та Тегерана буде полягати в тому, що єдиний шлях до безпеки – розробка та розгортання ядерної зброї.

Це може спровокувати глобальну гонку озброєнь. Саудівська Аравія пообіцяла розробити власний ядерний арсенал, якщо Іран стане ядерною державою. Колишній глава ізраїльської військової розвідки Амос Ядлін попередив, що «саудівці не чекатимуть», щоб «перейти на ядерну зброю». Інші країни можуть наслідувати їх приклад. В такому разі про нерозповсюдження ядерної зброї можна забути.

Тим часом глобальна довіра до Сполучених Штатів зруйнується, як і довіра до НАТО. Трансатлантичний альянс вже похитнувся після ситуації в Афганістані. Але основною метою НАТО було стримування російської агресії в Європі. Якщо союзники не можуть погодитися вжити необхідних для цього кроків, тоді справедливо запитати: чому НАТО все ще існує?

Наслідки неспроможності НАТО стримувати Росію будуть відчуватися практично у кожній міжнародній організації. НАТО залишається джерелом відданості США своїм союзникам у всьому світі. Кожен договірний альянс США порівнюється з НАТО.

Існує причина, чому 17 країн, включаючи Австралію, Нову Зеландію, Японію, Південну Корею та Ізраїль, визначені законодавством США як «головні союзники, які не є членами НАТО». Закон США також вимагає, щоб Тайвань розглядався як головний союзник, що не є членом НАТО, без офіційного визначення. Ці зобов’язання стануть безглуздими, якщо довіра до НАТО буде зруйнована. Мережа альянсів у сфері безпеки США, яка гарантувала мир і стабільність на міжнародному рівні, буде знищена.

Після закінчення холодної війни демократичне самоврядування поширилося по всьому світу. З тих людей, хто все ще живе в автократії, більшість проживає лише в двох країнах: Китаї та Росії. Не випадково саме ці дві країни становлять найбільшу загрозу миру. Свобода опиниться під загрозою, якщо автократії будуть користуватися неспроможністю демократій стримати їхню агресію. Якщо США залишаться осторонь і дозволять Росії тиснути на Україну, це буде свідчити про слабкість Вашингтона, резюмує видання.

Сьогодні, після виходу США з Афганістану, ситуація навколо України цілком може стати остаточним підтвердженням того, що нові правила міжнародного життя будуть написані китайськими ієрогліфами з вкрапленнями літер російського алфавіту. Чому? Про це ви дізнаєтеся зі статті Сергія Корсунського «Нове вторгнення в Україну: все залежить не лише від Росії та Заходу».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі