Авіакатастрофа в Ефіопії: у США розпочали перевірку Boeing 737 MAX

Поділитися
Авіакатастрофа в Ефіопії: у США розпочали перевірку Boeing 737 MAX Менш ніж за рік літаки цього сімейства двічі потрапляли в смертельні авіакатастрофи © Wikimedia commons
Експерти перевірять звітність по всіх вузлах і системах новітніх лайнерів.

Міністерство транспорту США розпочало перевірку безпеки експлуатації Boeing 737 MAX, повідомляє Reuters. Розслідування розпочато за фактом двох авіакатастроф за участю літаків цього сімейства – в Індонезії (189 загиблих) і Ефіопії (157 загиблих).

Відомство має намір з'ясувати, чи не було порушень з боку управління цивільної авіації під час видачі лайнерам дозволу на польоти, повідомили The Wall Street Journal знайомі із ситуацією джерела.

Крім цього, експерти перевірять звітність по всіх вузлах і системах Boeing 737 MAX. Раніше Федеральне управління авіації США зобов'язало виробника внести зміни в конструкцію літака й оновити програмне забезпечення Boeing 737 MAX 8 і Boeing 737 MAX 9, пише "УНІАН".

Зазначимо, 15 березня стало відомо, що у двох Boeing 737 MAX, які у різний час зазнали катастроф, виявилися схожі ознаки. Тример на стабілізаторі (частині хвостового оперення літака Ethiopian Airlines) стояв в незвичайному положенні, причому воно було подібне до того, яке було у літака Boeing компанії Lion Air, що розбився восени 2018 року.

У компанії Boeing не відповіли на запит журналістів про коментар щодо розслідування Міністерства транспорту США, у Федеральному управлінні авіації від коментарів відмовилися. Тим не менш, двоє чиновників повідомили журналістам, що у початку розслідування "немає нічого дивного".

Нагадаємо, 10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнер компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737-800 MAX рейсу ET 302 вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба до столиці Кенії Найробі. За кілька хвилин після зльоту літак зник із радарів. О 8:44 за місцевим часом він впав за 62 км від Аддіс-Абеби, у районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії проблеми, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.

На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і восьмеро членів екіпажу. Українців серед загиблих немає.

Рішення про тимчасову заборону польотів Boeing 737 MAX були прийняті в Євросоюзі, Канаді, Україні, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Ефіопії, Південній Кореї, а також авіаперевізниками Aeromexico, Cayman Airways, Comair і Aerolíneas Argentinas.

Федеральне управління цивільної авіації США не збиралося закривати повітряний простір для літаків цього типу, проте президент Дональд Трамп розпорядився заборонити польоти Boeing 737 MAX над територією країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі