Аудит коштів з боку республіканців не означає зменшення допомоги Україні — колишній радник Джорджа Буша

Поділитися
На думку деяких західних оглядачів, після виборів до Конгресу підтримка України з боку США може навіть посилитися. Але є певні умови.

На проміжних виборах до Конгресу США республіканці отримали більшість місць у Палаті представників і відразу заговорили про обмеження підтримки для України. Праворадикальні “трампісти” закликали щонайменше запровадити негайний аудит коштів, які надаються Києву, а як максимум — взагалі припинити допомогу у війні проти Росії. Це всерйоз занепокоїло не лише українську владу, а й європейських союзників. Насправді заяви окремих представників Республіканської партії не варто сприймати надто буквально. На думку колишнього радника президента США Джорджа Буша-молодшого Майкла Аллена, допомога Штатів не лише не зменшиться, а за певних умов взагалі може зрости. Чому — він пояснює в авторській колонці для Politico.

На думку Аллена, США і справді слід провести перевірку наданих Україні коштів. Це дасть прозору картину того, що вони дійсно використовуються за призначенням, і посилять довіру американських виборців до українського уряду та президента. Якщо не враховувати прихильників Трампа, то більшість поміркованих республіканців не проти надання допомоги Києву, але вони не бажають скомпрометувати себе в очах власних виборців. Крім того, опоненти демократів хочуть отримати від адміністрації Байдена чіткий план дій, а не "безстрокові обіцянки щодо надання зброї та грошей".

Другим важливим аспектом для республіканців є чітка позиція Європи. Частина політичної верхівки в США невдоволені низьким рівнем допомоги Україні з боку ЄС. Європейські інституції неодноразово прострочували обіцяні виплати, а їхні фонди наразі стикаються з браком коштів. Для деяких республіканців це виглядає так, ніби Німеччина та інші найбільші економіки континенту прикриваються безпековою парасолькою Штатів і лише створюють ілюзію допомоги Україні. Якщо союзникам вдасться змінити це враження, США більш впевнено та відкрито співпрацюватимуть як з Києвом, так і з ЄС.

Останнім і чи не найголовнішим аргументом за збільшення допомоги Україні Аллен називає геополітичний інтерес США. Новообраний Конгрес повинен зрозуміти, що завдавши поразки Росії, Штати мають шанс суттєво похитнути позицій Китаю, який досі є союзником Кремля і головним конкурентом Америки за світове лідерство. 

На думку колишнього радника Джорджа Буша-молодшого, за сприятливих для України умов та відповідної дипломатичної позиції самого Києва, підтримка США з часом може лише збільшиться. 

Раніше журналісти The New York Times проаналізували результати проміжних виборів до Конгресу і оцінили вплив, який республіканці зможуть чинити на майбутню політику США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі