The Hill: Експерти пояснили, чому республіканці раптом проти допомоги для України

Поділитися
Видання пише, що демократи спробують в перехідний період виділити ще 50 мільярдів на підтримку Києва не залежно від результатів виборів.

Середньострокові вибори в США відзначилися суперечками через інфляцію, злочинність чи інші внутрішні проблеми. Але вони також можуть сильно вплинути на американську ролдь в російсько-українській війні.

Лідер республіканської меншості в Палаті представників Кевін МакКарті підтвердив, що Україна більше не отримає «не заповнені чеки» від США, якщо республіканці отримають контроль над нижньою палатою Конгресу. Перемога лояльних до Дональда Трампа кандидатів від Республіканської партії в обох палатах американського парламенту теж посилить ізоляціоністські голоси, які часто ставлять під сумнів витрати адміністрації Джо Байдена на підтримку України, - пише The Hill.

Видання зауважує, що багато членів Республіканської партії твердо підтримували Київ в часи російського вторгнення. Зокрема, таку позицію займає лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч МакКоннелл, сенатор Джеймс Ріш і член Палати представників Майлк МакКол, який очолює республіканців у комітетах з закордонних справ в обох палатах. Вони стали головними голосами, які підтримували передачу зброї Україні і часто піштовхували президента Байдена робити ще більше.

Експект American Enterprise Institute Даніель Плетка, яка раніше співпрацювла з республіканцями у Сенаті в сфері зовнішньої політики, сказала, що більшість республіканців хочуть підтримати Україну в її боротьбі проти російської агресії.

«Для мене це велика битва змістовних проти гучних», - сказала вона, віднісши республіканців на зразок Марджорі Тейлор Грін до другої категорії.

«Але ці люди не мають взагалі ніякої влади в Палаті представників чи Сенаті», - додала вона.

Однак, правда і те, що коментарі МакКарті також відображають скептичне ставлення його соратників до економічної і військової підтримки, яку США надають Україні. 

«І республіканський опір проти додаткової допомоги для Києва може пройти випробування ще до кінця нинішньої сесії. Адміністрація Байдена збирається просунути черговий пакет ще до січня, під час перехідного періоду», - йдеться в статті.

Конгресмен Джим Бенкс, який очолює групу консерваторів, сказав, що МакКарті «абсолютно мав рацію», коли говорив, що Україна не отримає «не заповнених чеків».

«Тепер демократи кричать: «Ось, МакКарті сказав ось це, ми знаємо, що він збирається стати спікером Палати представників. Ми схвалимо ще 50 мільярдів доларів в перехідний період. Це абсурд. Божевілля», - сказав Бенкс в ефірі Fox News.

The Hill пояснює, що цей пакет допомоги демократи, швидше за все, схвалять, поки ще будуть контролювати обидві палати Конгресу. І результати середньострокових виборів на це не вплдинуть. Але опір республіканців може показати, яка частина партії все ще готова підтримувати Київ. І слова Бенкса можуть отримати ще більшу підтримку, якщо економіка США почне заглиблюватися в рецесію в 2023 році.

Професор політології з Університету Торонто Андрес Касекамп пояснив, що Республіканська партія «експлуатує» наратив, що нібито Америка повинна обирати між інвестуванням в себе і допомогою Україні. Він звинувачує деяких республіканців в тому, що вони відмовились від наративу, що збереження міжнародного порядку на основі правил в інтересах США.

«Колись таким був здоровий глузд і він був в ДНК Республіканської партії. Тепер праворадикальні популісти з партії змінюють наратив, і це небезпечно», - сказав професор.

Сьогоднішні вибори можуть посилити ряди тих, хто скептично ставиться до України. Кандидат в сенатори від штату Огайо Джеймс Венс, кого підтримує Дональд Трамп, сказав раніше цього року, що йому байдуже до України. І він хотів би, щоб Байден зосередився на кордонах США. Плетка сказала The Hill, що праві і ліві радикали кожен зі своїх причин можуть вирішити капітулювати перед Владіміром Путіним і натиснути на Україну, щоб вона погодилася на невигідну мирну угоду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі