NYT: Республіканці завоювали нижню палату Конгресу, але на що вони будуть здатні?

Поділитися
NYT: Республіканці завоювали нижню палату Конгресу, але на що вони будуть здатні? © Florida Atlantic University Libraries
Невелика перевага, ідеологічні розбіжності і конкуренція різних блоків може зробити республіканську Палату представників некерованою, але це не означає, що Байдену буде від цього легше.

Завдяки слабким результатам перемога Республіканської партії в Палаті представників здається поразкою. Але хоч республіканці і не здобули таку більшість, як хотіли, вони все одно перемогли. І в нижній палаті Конгресу навіть з найменшою перевагою вони все одно можуть просувати свої цілі. Потрібно лише консолідувати 218 голосів.

Головне питання в тому, чи зможе Кевін МакКарті, якого у вівторок висунули на роль лідера нової республіканської більшості, забезпечити єдність, необхідну для виконання фундаментальних завдань, таких як фінансування роботи уряду. Про це пише New York Times, додаючи, що праворадикальні члени партії можуть перетворити життя МакКарті в кошмар, а саму Палату представників - у некерований безлад.

Перевага у кілька місць дозволить республіканцям взяти владу в свої руки. Вони зможуть встановлювати порядок денний, очолювати комітети, видавати повістки і створювати проблеми для президента Байдена за допомогою обіцяних розслідувань. Попри незадовільний результат на виборах, республіканці навряд чи погодяться співпрацювати з Байденом і, без сумніву, будуть поводитися агресивно, щойно візьмуть владу в свої руки. Для багатьох в цьому і була суть виборів. Їхній порядок денний - це розслідування, а не законотворча робота.

«Ми повинні невтомно наглядати за цією адміністрацію. Від політизації Департаменту юстиції до правил, які запроваджує кожне відомство і які скорочують робочі місця, - ми повинні пролити світло на дії і політичні невдачі цієї адміністрації», - сказав член Палати представників від штату Луїзіана і «другий номер» в таборі республіканців Стів Скаліс.

Для МакКарті це найгірша з можливих версій перемоги його партії. Значно менша кількість місць, ніж очікувалося, означає, що в Палаті представників буде менше республіканців з критичних округів, які могли б допомогти недопустити хаос.

Таким чином, новий спікер буде більш залежним від радикальних правих конгресменів, які спокійно перемогли в округах, де партія була популярна, пообіцявши почати політичну війну проти Байдена. Водночас, МакКарті потрібно захистити новачків, які стануть головними мішенями для атак демократів майже одразу. Все це може призвести до того, що Палата представників стане некерованою.

«Буде дуже важко. Особливо, якщо говорити про досягнення результатів», - сказав республіканець-центрист Фред Аптон, додавши, що нові лідери вже зіштовхнулися з вимогами правого крила погодитися на обмеження їхньої влади.

Єдиний результат, який цікавить багатьох членів нової більшості в нижній палаті Конгресу - це завдати політичного болю Байдену і демократам в парламенті, на чому наполягають багато прихильників ідеї «Америка понад усе». Під час закритої зустрічі республіканців у понеділок праві республіканці включно з Марджорі Тейлор Грін наполягала на тому, щоб почати розслідування проти спікера Палати представників Ненсі Пелосі і Департаменту юстиції за переслідування учасників штурму Капітолія 6 січня. Але нове керівництво не може тільки те й робити, що займатися розслідування. Їм усе ще потрібна підтримка для схвалення законопроектів про державні витрати і інші рішення, необхідні для збереження роботи уряду загалом. І це в той час, коли багато представників їхньої більшості звикли відповідати «ні» майже на все.

Республіканці зупиняли роботу уряду через суперечки щодо державних витрат і боролися з демократичними адміністраціями через збільшення федерального боргу з часів підйому і падіння Ньюта Гінгріча в Палаті представників у 1990-х роках. В минулому республіканці з більш державницьким мисленням на зразок Аптона брали ситуацію в свої руки і забезпечували необхідні голоси, щоб вивести країну з кризи.

Але табір прагматиків сильно скоротився. Їх замінили парламентарі, які хочуть лише грати в фіскальні ігри, незважаючи на ризики для і без того хиткої економіки. Вже зараз республіканці в Палаті представників намагаються змусити майбутню команду лідерів погодитися на зміну правил, яка підірве їхню владу і здатність просувати критично важливі законопроекти. Лідери Республіканської партії, цілком вірогідно, будуть змушені шукати голоси серед демократів. Але надто велика кількість поступок чи надто глибока співпраця може спровокувати внутрішній розкол.

Демократи в Палаті представників задоволені своїми неочікувано кращими результатами на виборах. Вони навряд кинуться на порятунок республіканських лідерів від їхніх же однопартійців, не отримавши щось за це. Демократична більшість в Сенаті зробить життя спікера нижньої палати Конгресу ще складнішим. Демократична партія почувається більш рішуче завдяки тому, що попри всі історичні тенденції, вони змогли зберегти більшість в Сенаті. Вони хочуть використати ці м’язи, щоб просунути законодавчі ініціативи, які, на їхню думку, допомогли їм перемогти на виборах. Також контроль демократів над Сенатом означає, що комітети у верхній палаті Конгресу не будуть проводити паралельні розслідування проти адміністрації, як хотіли республіканці.

Сенатор Чак Шумер, який залишиться спікером Сенату, закликав республіканців спробувати співпрацювати з демократами у законодавчих ініціативах. Але не схоже, щоб республіканці в Палаті представників погодилися на його пропозицію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі