Антикорупційна прокуратура ЄС вже розслідує махінації на $5 мільярдів

Поділитися
Антикорупційна прокуратура ЄС вже розслідує махінації на $5 мільярдів © unsplash/karthikhimself
Прокуратуру по боротьбі з корупцією в ЄС запустили три місяці тому.

Прокуратура ЄС, запущена з помпою три місяці тому, вже розслідує різні підозри в шахрайстві з фондами блоку на суму 4,5 мільярда євро (5,3 мільярда доларів), повідомляється у вівторок, 14 вересня.

Ця сума є підсумком близько 300 розслідувань, розпочатих з моменту початку роботи незалежного органу 1 червня, з місією виявлення та притягнення до відповідальності випадків зловживання бюджетними грошима ЄС.

Розслідування були засновані на більш ніж 1700 повідомленнях про можливе шахрайство, отриманих з усього блоку, «при цьому деякі повідомлення про злочини все ще знаходяться на розгляді», - йдеться в заяві розташованої в Люксембурзі Європейської прокуратури (ЕРРОУ), передає AFP.

З 27 країн-членів ЄС 22 беруть участь у ЕРРОУ, і майже всі вони надають прокурорів, які працюють під керівництвом її начальника Лаури Ковесі з Румунії.

Деякі з розслідувань пов'язані з ймовірним шахрайством з податком на додану вартість, в тому числі одне розслідування вартістю 14 мільйонів євро, в ході якого на початку минулого місяця проводилися скоординовані рейди в Німеччині, Нідерландах, Словаччині, Болгарії та Угорщині.

Інші були пов'язані з підозрою в несплаті митних зборів, в тому числі з італійською компанією, яка імпортує вольфрамові електроди, підозрюваної в підробці їх походження.

ЕРРОУ розраховує пред'явити свої перші звинувачення до кінця цього року, а судові процеси в національних судах пройдуть в 2022 році.

Нагадаємо, що у вересні 2019 Європарламент і Європейська рада домовилися про призначення представниці Румунії Лаури Кодруц Ковеші першою головою Офісу прокурора ЄС. З тих пір тривало формування відомства і визначення його повноважень.

Посада прокурора ЄС була введена після повідомлень про використання бюджетних фондів, зокрема, в сфері підтримки сільськогосподарської політики, для особистого збагачення чиновників в країнах Євросоюзу.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі