Після затвердження Ковеші може починати роботу в рамках семирічного мандату на чолі нової прокуратури ЄС (EPPO), пише "Радіо Свобода".
Європейська прокуратура в повному обсязі має запрацювати наступного року. До сфери повноважень незалежного органу належать розслідування фактів злочинів проти бюджету ЄС; шахрайства; корупції; транскордонних порушень, пов'язаних із податком на додану вартість, на суми понад 10 мільйонів євро.
Центральний апарат прокуратури працюватиме в Люксембурзі у складі головного прокурора і колегії прокурорів-представників усіх країн-учасниць, а повсякденні розслідування вестимуться у цих країнах уповноваженими прокурорами.
Станом на сьогодні до EPPO вже долучились 22 країни Євросоюзу. У вересні між переговорниками Європарламенту та Європейської ради було досягнуто угоду щодо нового головного європейського прокурора. Проти призначення на цю посаду Лаури Ковеші виступав Бухарест.
Нагадаємо, із 2017 року в Румунії періодично спалахують протести. Перші мітинги спричинило рішення уряду декриміналізувати корупційні злочини, збитки від яких становлять менше 50 тисяч євро, і скоротити терміни ув'язнення для корупціонерів.
На тлі антикорупційних мітингів було відсторонено від посади голову Національного антикорупційного управління (DNA) Лауру Ковеші. Після чого протести спалахнули з новою силою, тисячі мітингувальників вийшли на захист очільниці Національного антикорупційного управління.
У Європейській комісії критикують Румунію за відсутність прогресу у проведенні судової реформи та спроби проштовхнути правові зміни, які можуть допомогти політикам, звинуваченим у корупції.