Нова прокуратура ЄС із боротьби з корупцією запрацює з 1 червня

Поділитися
Нова прокуратура ЄС із боротьби з корупцією запрацює з 1 червня © eu2013.lt
Перша національна прокуратура обіцяє, що жодного євро не буде витрачено шахрайство або корупцію.

Європейська комісія офіційно підтвердила, що Європейська прокуратура (EPPO) почне працювати з 1 червня, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на заяву на сайті ЄК.

"Ми вже на фініші: ми збираємось відкрити перший в історії незалежний офіс ЄС для розслідування та переслідування злочинів, що стосуються бюджету ЄС. З 1 червня європейські прокурори під сильним керівництвом Лаури Ковеші переслідуватимуть злочинців і гарантують, що жодного євро не витрачається на корупцію або шахрайство", - сказала віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова.

Повідомляється, що Європейська прокуратура відповідатиме за розслідування кримінальних справ та переслідування за злочини проти бюджету ЄС. Це перша наднаціональна прокуратура. Вона розслідуватиме шахрайство, пов'язане з видатками та доходами; шахрайство, пов’язане з ПДВ (якщо воно стосується двох або більше держав-членів і оцінюється щонайменше у 10 млн євро); відмивання коштів, отриманих внаслідок обману бюджету ЄС; активну та пасивну корупцію або привласнення, які зачіпають фінансові інтереси ЄС.

Цей новий орган Союзу також може розслідувати та переслідувати будь-яку іншу незаконну діяльність, яка "нерозривно пов'язана" із правопорушенням проти бюджету ЄС.

EPPO проводитиме свої розслідування незалежно від Комісії, інших установ та органів ЄС, а також від держав-членів. Очікується, що прокуратура розслідуватиме приблизно 3000 справ на рік.

У поточній структурі 22 країни-члени ЄС беруть участь у розширеному співробітництві. Прокуратура, очолювана румункою Лаурою Ковеші, має офіс у Люксембурзі, який складається з одного європейського прокурора на кожну державу-учасницю та інший персонал. Крім того, невід'ємною частиною незалежного органу є делеговані європейські прокурори в державах-членах.

Нагадаємо, що у вересні 2019 року Європарламент і Європейська рада дійшли згоди щодо призначення представниці Румунії Лаури Кодруци Ковеші першим головою Офісу прокурора ЄС. Відтоді тривало формування відомства та визначення його повноважень.

Посада прокурора ЄС була введена після повідомлень про використання бюджетних фондів, зокрема, у сфері підтримки сільськогосподарської політики, для особистого збагачення посадовців у країнах Євросоюзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі