Американці та поляки найбільше хочуть бачити Україну в НАТО – опитування

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
За опитуванням у США, Британії, Польщі, Канаді, Франції та Німеччині Україна посіла друге місце після Австралії.

Яку із запропонованих 11 країн вони хотіли б бачити в НАТО, якщо буде розширення Альянсу в наступні 5–10 років.? Згідно з опитуванням, у загальному заліку Україна, фактично, посіла друге місце після Австралії. А в американців та поляків наша країна опинилася навіть у лідерах, — її вони називали частіше, ніж інші запропоновані 10 країн, пише редакторка відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяна Силіна.

Соціологічне дослідження "Як Захід сприймає Україну і що Захід очікує від України" було проведено на замовлення Ялтинської європейської стратегії (YES) Фонду Віктора Пінчука і американською компанією Schoen Cooperman Research у грудні 2021 – січні 2022 рр. у шести державах – найбільш впливових партнерах нашої країни в НАТО та ЄС – США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції та Польщі.

Силіна пише, що при цьому респонденти всіх шістьох держав, де проводилося опитування, як «звичайне населення», так і «професіонали», більш ніж двома третинами голосів позитивно оцінили факт попередніх хвиль розширення НАТО — завдяки яким до Альянсу приєдналися десять країн Центральної та Східної Європи і чотири балканські, розширивши цей військово-політичний блок до 30 держав.

Щобільше, продовжує вона, респонденти (і «звичайне населення», і «професіонали») більшістю голосів (від 55 до 86%) підтримали й подальше розширення НАТО. Причому в Польщі, США, Канаді та Великій Британії більшість респондентів в обох групах вважає, що це розширення має відбутися в найближчі 5–10 років. І лише у Франції та Німеччині (й тільки у групі «професіоналів») респонденти частіше схильні вважати, що процес розширення Альянсу має продовжитися не в наступні 5–10 років, а «пізніше, в майбутньому (можливо, після 2030 року), коли будуть відповідні умови».

Крім позитивного для України факту — другого місця у списку гіпотетичних майбутніх кандидатів на членство в Альянсі, в цій таблиці в око впадає ще одна цифра, котра, чесно кажучи, дуже прикро вразила. 20% німців (на 5% більше, ніж тих, хто вибрав Україну) вважають, що наступною країною, яку треба прийняти до НАТО в найближчі 5–10 років, має бути Росія. Ця цифра вразила не тільки й не так тому, що більшості німців відомо: Росія зараз чинить агресію проти України. Як продемонструвало це ж соцдослідження, 83% населення Німеччини та 91% її «професіоналів» вважають, що в Росії авторитарна влада. 74 і 96%, відповідно, — пов'язують Росію зі шпигунством, 69 і 84% — вважають її корумпованою, у 66 і 78% Росія асоціюється із втручанням у вибори, в 62 і 87% — з оргзлочинністю, у 53 і 80% — з олігархами, в 67 і 84% — з замороженими конфліктами, у 52 і 73% — з загрозою. 

"І ось цю країну готова прийняти в НАТО в найближчому майбутньому п'ята частина німців? «Умом Россию не понять», писав класик, але, як з’ясувалося, Німеччину, що страждає стосовно неї певними комплексами, — теж…", - пише Силіна.

Опитування у кожній країні проводилося методом особистого інтерв'ю у двох групах – «звичайного населення» (репрезентативна вибірка дорослого населення чисельністю 600 осіб) та серед «професіоналів» (по 185 осіб у кожній країні). До «професіоналів» було віднесено представників сфери технологій, бізнесу, послуг/консалтингу, фінансів, охорони здоров'я, юриспруденції, медіа/розваг, які мають вищу освіту та перебувають у власній країні у верхній чверті або третині за величиною свого річного доходу.

Докладніше про результати масштабного соцопитування читайте у статті Тетяни Силіної Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах”.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі