Про це на сторінках The Guardian пише Девід Кліон. Він зауважує, що ніхто напевне не знає, які у Трампа стосунки з Володимиром Путіним чи які він має в Росії фінансові інтереси. Частково так склалося тому, що мільярдер відмовляється публікувати свою податкову декларацію. Але при цьому він точно не єдиний, хто має неоднозначні відносини з Росією.
СРСР розпався 25 років тому, але риторика Холодної війни продовжує визначати те, як американські "ліві" говорять про найбільшого правонаступника комуністичної імперії. Автор вважає, що є причини вважати, що США краще уникати конфліктів з іншою ядерною державою, пропонувати Грузії вступити в НАТО чи озброювати Україну. Але вони не виправдовують слабку реакцію "лівих" на те, що Росія втручається у виборчих процес в США.
Приміром, редактор і видавець The Nation Катріна ванден Хювел написала в своїй статті на Washington Post, що демократи "на межі того, щоб стати партією Холодної війни, а Трамп за іронією долі став кандидатом розрядки у відносинах". Також відомий американський "лівий" Глен Грінвальд назвав повідомлення ЗМІ в США про хакерські атаки з боку Росії "страшенною нісенітницею".
Але не лише лідери "лівих" закривають очі на російські дії. Деякі молоді прихильники Берні Сандерса, які виправдовують викрадення листів у Демократичної партії, сказали журналістам Daily Beast, що їм начхати на те, яку роль у цьому зіграла Росія.
"Як людині, яка підтримує Сандерса і вже кілька років стежить за російською політикою, мені було сумно спостерігати в стрічці мого Twitter, як минулого тижня багато моїх "лівих" друзів відмахувалися від тривог щодо Росії. Майже через сто років після того, як більшовики захопили владу, ставлення американських "лівих" до Росії досі визначається абстрактною ностальгією за радянською імперією, яка майже не має ніякого відношення до того, що в Росії відбувається сьогодні", - йдеться в статті.
Автор визнає, що РФ досі святкує за звичкою старі комуністичні свята. Але в її політичній ідеології не лишилося більше "лівого" ухилу.
"Релігійний консерватизм, гомофобія, сексизм і ксенофобія стали нормою в Росії, а нерівність, корупція, знищення довкілля і порушення трудового законодавства надзвичайно високі, якщо оцінювати за світовими стандартами", - зауважує оглядач.
Також він нагадує, що сучасний Кремль допомагає не лише "лівим" партіям за кордоном. Він фінансує також "правих" радикалів, таких як Марін Ле Пен у Франції.
Раніше видання Washington post писало, що російська спроба втручатися у внутрішні справи США нагадує практику СРСР. Експерт Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Дов Левін підрахував, що з 1946 до 2000 року Вашингтон і Москва втручалися у вибори в третіх країнах 117 разів. І робили вони це тому, "що це спрацьовувало".
Тим часом, видання New York Times у редакційній статті писало, що Путін робить Трампу "ведмежу послугу", якщо дійсно втручається у вибори в США. Якщо виявиться, що Росія втручається у вибори в США, це може викликати зворотній ефект. Раніше видання Los Angeles Times писало, що спецслужби Росії допомагають Трампу, і це загроза для США. У американського мільярдера є дуже давні і міцні зв'язки з Росією. Він отримував фінансування від російських інвесторів на свої бізнес-авантюри, коли після цілої низки банкрутств америкасьнкі банки відмовилися вкладати в нього гроші.