Помітні сенатори-республіканці несподівано виявилися зайнятими риболовлею, стрижкою газону чи обстеженням Великого каньйону, коли справа дійшла до того, щоб підтримати Трампа. А знамениті консерватори здебільшого висловлюють лише жаль. Цей вакуум відображає той жах, який головні консерватори відчувають через свого нового кандидата.
"Зануди, такі як я, скрегочуть зубами від того, що Трамп став кандидатом в президенти від партії Лінкольна. Але, чесно кажучи, довіри до ажіотажу в Клівленді немає ще й через те, що дуже багато республіканців насправді не підтримують свого кандидата", - пише на сторінках New York Times журналіст і двократний призер "Пуліцерівської премії" Ніколас Крістоф.
Він вирішив нагадати, що про одіозного мільярдера впродовж кампанії говорили інші впливові республіканці.
"Він расист, ксенофоб і релігійний ханжа. Він не представляє мою партію. Він не представляє цінності, за які чоловіки і жінки в уніформі боролися", - говорила сенатор від Південної Кароліни Ліндсі Грехам.
"Не думаю, що в цього хлопця є більше глибоких принципів, ніж у подружжя Кардашян", - сказав республіканець з Небраски сенатор Бен Сасс.
"Ми дивилися і бачили справжню ненависть у очах минулого року в Чарльстоні. Я не зупинюся, доки ми не поборемо чоловіка, який вирішив не засуджувати К.К.К. Він не член нашої партії", - сказав губернатор Південної Кароліни Ніккі Халі.
"Моральний дегенерат", - лаконічно висловився християнських коментатор, який працював у трьох останніх адміністраціях республіканських президентів, пітер Венер.
"Я думав, він тягар для моєї партії. А тепер думаю, він тягар для моєї країни. Я не можу голосувати за нього", - прокоментував колишній республіканський губернатор від штату Пенсільванія і секретар з питань внутрішньої безпеки в адміністрації президента Джорджа Буша Том Рідж.
"Коли Республіканська партія ставить Трампа на верхівку свого бюлетеня, вона підтримує популізм і байдужість, упередження, страх і ізоляціонізм. Це мене дуже турбує як республіканця, але ще більше як американця. Ніякого Трампа", - сказав колишній міністр фінансів США Генрі Полсон, який також працював в адміністрації Буша.
"Дональд Трамп фальшивка, шахрай. Його обіцянки такі ж порожні, як і диплом Університету Трампа", - сказав кандидат в президенти від Республіканської партії на виборах в 2012 році Мітт Ромні.
Нагадаємо, республіканець Дональд Трамп і кандидат від Демократичної партії Хілларі Клінтон в даний час мають приблизно рівні шанси перемогти на президентських виборах в США, які відбудуться 8 листопада. Їх підтримують 40% американців. Причому рейтинг Трампа виріс після нападу на гей-клуб в Орландо.