Агресія РФ проти України провокує світову кризу продовольства

Поділитися
Агресія РФ проти України провокує світову кризу продовольства © Андрій Товстиженко, DT.UA
Вже зараз спостерігається обмеження постачання пшениці та бобових.

Конфлікт між світовими лідерами рослинництва, якими є Україна та Росія, підвищить світові ціни на продовольство. Вони вже зараз наближаються до багаторічних максимумів.

Конфронтація змусить багатьох покупців пшениці, кукурудзи та олії шукати альтернативних постачальників, пише Reuters після опитування аналітиків та трейдерів.

Україна та Росія дають близько 29% світового експорту пшениці, 19% світових постачань кукурудзи та 80% світового експорту соняшникової олії. Світові трейдери не на жарт стурбовані тим, що військове втручання країни-агресора в Україну вплине на постачання врожаю та спровокує боротьбу імпортерів за альтернативні варіанти постачання з Чорноморського регіону.

За даними Refinitiv, у 2021 році близько 70% російського експорту пшениці припадало на покупців на Близькому Сході та в Африці.

Вже зараз деякі покупці перенаправляли судна іншим постачальникам через побоювання, що військові дії призведуть до великих затримок відвантажень.

Останні дні ф'ючерси на пшеницю на біржі в Чикаго підскочили на 2%, а ціна кукурудзи досягла семимісячного максимуму. Зросли в ціні та соєві боби. Загалом три головні компоненти харчових продуктів та кормів зросли близько на 40% з мінімуму 2021 року.

Раніше президент України Володимир Зеленський доручив розробити план заходів щодо трансформації продовольчих систем в Україні. Відповідний указ, що охоплює період із 2022 по 2030 рік.

Ціни на хліб в Україні зростають , незважаючи на зниження ціни на газ для його виробників, обмеження торговельних надбавок та щоденний моніторинг цін. Чому так відбувається, пояснюють Лариса Гук і Сергій Следзь у статті «Виробники-харчовики мають право змінювати відпускні ціни раз на місяць і не більш як на 5%, і пільги на газ тут ні до чого».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі