Правозахисники побоюються повторення в Україні сирійського сценарію

Поділитися
Правозахисники побоюються повторення в Україні сирійського сценарію
Росія може повторити досвід бомбардування Сирії в Україні.

Правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) у вівторок звернула увагу на досвід Росії щодо завдання ударів по цивільній інфраструктурі у сирійському конфлікті та висловила побоювання, що «стратегія військових злочинів» може повторитися в Україні у разі подальшої ескалації конфлікту.

Після визнання Москвою "ЛДНР" на сході України глава HRW Кеннет Рот попередив, що регіон може бути на межі серйозного збройного конфлікту.

З огляду на нещодавню поведінку Росії під час громадянської війни у Сирії, це дуже тривожна перспектива, сказав він журналістам у Женеві під час відеобрифінгу.

Наприкінці 2020 року HRW опублікувала звіт про те, як сирійський уряд та його російський союзник «продемонстрували безсердечну зневагу» до життя мирних жителів, прагнучи повернути собі провінцію Ідліб та прилеглі райони на північному заході Сирії.

Кампанія бомбардувань Ідліба, яка тривала майже рік, що розпочалася у квітні 2019 року, «дає нам уявлення про те, як останнім часом воюють російські військові», - сказав Рот.

За його словами, HRW виявила "неодноразові випадки умисних нападів на цивільні установи, тобто лікарні, школи, ринки, багатоквартирні будинки".

У звіті задокументовано 46 випадків прямих нападів на громадянську інфраструктуру, «де не було доказів наявності військової зброї, техніки чи особового складу опозиції поблизу під час нападу».

Рот сказав, що в тих випадках стратегія була «приголомшливою».

Російські бомбардувальники «навмисно атакували цивільні установи, намагаючись зробити життя нестерпним та полегшити проникнення сирійських військових».

У цей час, за його словами, президент Росії Владімір «Путін ніс відповідальність за командування» і віддавав вищі почесті «командирам, які займалися цією стратегією військових злочинів».

"Ми глибоко стурбовані тим, що ця стратегія військових злочинів (можливо) буде відтворена у випадку з Україною, якщо там спалахне збройний конфлікт", - сказав Рот.

Крім ситуації в Україні, глава HRW також висловив тривогу щодо погіршення ситуації з правами в Росії.

Він вказав на справу ув'язненого критика Кремля Олексія Навального, на «передвиборчі шаради… без значущої політичної опозиції» та широке використання ярликів «екстреміст» або «іноземний агент» для закриття законних організацій, таких як провідна російська правозахисна група «Меморіал»..

"Ми бачили дуже суттєвий відкат", - сказав Рот.

«Все це посилює жахливу ситуацію з правами людини в Росії, яка швидко наближається до рівня репресій, який ми бачили за радянських часів».

Раніше розвідка США повідомила, які міста України атакує насамперед у разі повномасштабного вторгнення. Також Радфед рекомендував дозволити Путіну ввести війська в «ДНР» та «ЛНР».

За таким же сценарієм Путін діяв і під час операції з окупації Росією українського Криму. 1 березня 2014 року російський лідер вніс звернення до Ради Федерації щодо використання Збройних сил РФ на території України «до нормалізації суспільно-політичної обстановки в цій країні». Радфед одноголосно підтримав звернення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі