Путін визнав «ЛДНР»: як відреагував український парламент

Поділитися
Путін визнав «ЛДНР»: як відреагував український парламент © Василь Артюшенко, ZN.UA
На засіданні Верховної Ради виступили лідери політсил.

Напередодні президент РФ Владімір Путін визнав «суверенітет» незаконних збройних формувань «ДНР» та «ЛНР» і підписав з бойовиками «угоди» про дружбу та взаємодопомогу з ОРДЛО. Під час пленарного засідання Верховної Ради лідери політичних партій відреагували на рішення президента країни-агресора.

Так, голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк заявила, що «рішення про визнання окупаційних структур у Донецьку та Луганську керівництво Росії визнає лише один факт – вони відреагували таким чином на силу Української держави, яка не здавала, не здає і не здасть національних інтересів… Напевно в Кремлі думали, що викличуть в нас цим рішенням розпач. Так само помилилися, що погрози військовою силою змусять вигрібати гречку з магазинів або втікати з країни. Тому я хочу запевнити всіх, хто нас дивиться і слухає, скільки б від нас не вимагали віддати частину чи увесь суверенітет України, скільки б не шантажували – ми на це не погодимось.  Зараз головне зупинити ескалаційні кроки Росії та забезпечити справедливу західну реакцію на наявні кроки. Адже чому агресор дозволяє собі таку поведінку? Президент був правий, коли вимагав введення санкцій ще до ескалації. Якщо світ бачить, що якась держава готується до розширення агресії, то це заслуговує до жорсткої відповіді. А її відсутність створила враження у керівництва Росії, що вони можуть ігнорувати весь світ. Це було помилкою і виправити цю помилку потрібно якнайшвидше. Рішення керівника Росії засудить увесь цивілізований світ, але якою б не була реакція, ми маємо продовжувати свою роботу…Зараз не час збільшувати політичні дивіденди, зараз головне разом працювати на зміцнення країни та її захист. Ми маємо ухвалювати ті закони, які потрібні для оборони і вони є в порядку денному на цей тиждень, а також продовжувати ті реформи, які роблять нашу країну сильнішими, а людей впевненішими».

Своєю чергою співголова фракції «Опозиційна платформа - За життя» Юрій Бойко сказав, що «жоден депутата в Україні не погодиться з визначенням, що Донецька та Луганська області не є Україною… Але щоб не сталося так як було з Кримом, коли на словах ми кажемо що Крим це Україна, але насправді Крим відрізали в економічному плані та в побутовому. Сьогоднішня ситуація потребує виважених рішень … Напруження навколо України і всередині країни треба використовувати тільки дипломатичним шляхом за участю міжнародних посередників».

За словами депутата Україні насамперед потрібно відновити економічні відносини з Донбасом, щоб повернути прихильність жителів регіону.

Лідерка фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що з рішенням президента РФ Путіна відбулося офіційне повномасштабне вторгнення російської армії в Україну.

«Те, що ми тільки побачили, це початок тиску на Україну, зазіхання на суверенітет, на незалежність. І ми повинні бути до цього готові. Ми повинні навчитись жити так, як живе Ізраїль – з успішною країною, успішною економікою, щасливим народом і маючи безпрецедентно сильну армію», - сказала вона з трибуни парламенту.

За її словами Україні потрібно повністю переглянути військову доктрину, оскільки загроза буде довготривалою.

Лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко заявив, що після вчорашньої заяви Путіна та офіційного введення військ на окуповані українські території світ став іншим і український парламент не може продовжувати таке життя, як було до цього.

«Протягом чотирьох місяців глобальної тривоги ви відкидали наявність загрози і верзли нісенітницю, нібито західні партнери ведуть проти України інформаційну війну, і що «CNN гірша за Соловйова і Скабєєву». Парламент жодним чином не відреагував на загрози, від яких на голові стоїть весь світ, переконуючи нас, що нападу не буде. Це злочинна бездіяльність кожного, хто перешкоджав прийняттю законів, потрібних для оборони… Помиляється зараз той, хто думає, що Путін зупиниться. Бо вже зараз парламентарі Держдуми стверджують, що вони будуть відновлювати так звані Донецьку, Луганську «республіки» в межах Донецької і Луганської областей. Це ще не кінець, це лише початок… Годинний припадок параної у Путіна ні в кого не залишив сумнівів, що на карті він не бачить місця ні для України, ні для українців», – заявив Порошенко.

Він заявив, що необхідно розглянути та проголосувати законопроєкт №6542 про збільшення обороноздатності держави і підтримки української армії, про доукомплектацію українських бойових підрозділів, про формування стратегічного резерву, про забезпечення територіальної оборони. Крім того, він закликав поставити на розгляд законопроєкт про колаборантів і відповідальність. 

«Розгляд всіх оборонних питань – це наш обов’язок. І запросіть Зеленського до Верховної Ради», – додав Порошенко.

На думку голови міжфракційного депутатського об’єднання «Розумна політика» Дмитро Разумков, влада має негайно ввести воєнний стан у Донецькій та Луганській областях.

«Тому що досі ми не розуміємо, як розгортатимуться події, в яких межах Російська Федерація хоче визнати "Донецьку та Луганську народні республіки". Є ймовірність, і зранку йде така інформація, що це буде за адмінмежами Луганської та Донецької областей. Не можна зволікати, це потрібно було зробити ще вчора», – заявив Разумков.

Зазначимо, що формулювання підписаного Путіним тексту «указу» мають ризики, які можуть бути використані Кремлем для розв'язання «виправданого» масштабного наступу на територію України.  Водночас у підписаних Путіним указах немає фрази про те, що «ДНР/ЛНР» визнаються у нинішніх межах, а це залишає можливість для претензії "ДНР/ЛНР" на всю територію Донецької та Луганської областей, про що «ДНР» у 2019 році прийняла відповідний «Закон про кордон».

Визнання Росією так званих «ЛНР» та «ДНР» означає свідомий вихід із Мінських домовленостей і завдасть серйозного удару політико-дипломатичному врегулюванню: таку думку висловили відразу кілька політичних діячів, зокрема канцлер Німеччини Олаф Шольц та держсекретар США Ентоні Блінкен.

Всупереч поширеній в Україні думці, що визнання Москвою «ЛНР» і «ДНР» «незалежними республіками» означає вихід Росії з мінських домовленостей і кінець «Мінська», не можна повністю виключати того, що Кремль продовжить тиснути на Україну та її західних партнерів, щоб змусити Київ виконати вимоги мінських угод у російській інтерпретації.

Детальніше про виконання мінських домовленостей читайте у статті Тетяни Силиної «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі