Зеленський доручив розробити план продовольчої трансформації України

Поділитися
Зеленський доручив розробити план продовольчої трансформації України
До розробки залучать провідних вітчизняних і міжнародних експертів.

Президент України Володимир Зеленський доручив розробити план заходів щодо трансформації продовольчих систем в Україні. Відповідний указ, який охоплює період з 2022 до 2030 року, оприлюднено на сайті Глави держави.

Виходячи з указу, Кабінет Міністрів у двомісячний строк має організувати розробку плану заходів щодо трансформації продовольчих систем в Україні на період до 2030 року.

До розробки мають бути залучені провідні вітчизняні і міжнародні експерти. За основу будуть взяті Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року, визначені указом Президента України від 30 вересня 2019 року № 722.

Розроблений план має, зокрема:

  • визначити національні пріоритети трансформації продовольчих систем, у тому числі за такими напрямами, як здорове харчування, дружнє до довкілля виробництво, стійкість до ринкової нестабільності та доступність харчових продуктів для всіх груп населення;
  • передбачити заходи із реалізації національних пріоритетів трансформації продовольчих систем в Україні на період до 2030 року, зокрема, під час розроблення проєктів прогнозних і програмних документів та проєктів нормативно-правових актів, насамперед у сферах сільського господарства, з питань продовольчої безпеки, безпечності та якості харчових продуктів;
  • запровадити систему моніторингу реалізації національних пріоритетів трансформації продовольчих систем в Україні на період до 2030 року з обов'язковим оприлюдненням результатів такого моніторингу щороку до 1 березня року.

Нагадаємо, за очікуваннями, Україна у 2022 році може посісти третє місце серед світових експортерів пшениці та четверте серед експортерів кукурудзи.  Про Україну як гаранта світової продовольчої безпеки на ZN.UA писав міністр закордонних справ України Дмитра Кулеби - в матеріалі "Годуй і владарюй"

Водночас Україна залишається у хвості рейтингу продовольчої безпеки в Європі.  Це випливає з 10-го щорічного Глобального індексу продовольчої безпеки (GFSI), який опублікував лідер в галузі аналізу економічного впливу - аналітичний центр Economist Impact.

Раніше також повідомлялося, що Офіс президента України ініціює програму "Нове село", реалізацію якої планується почати з прифронтових територій, а згодом поширити по всій Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі